Відділи державної реєстрації актів цивільного стану працюють у штатному режимі – Мін’юст

4 березня 2022, 15:21Новини176

Этот материал также доступен на русском

Платні послуги тимчасово не надаються.

  • Посилання скопійованоlink copied

З 24 лютого 2022 року відповідно до Закону “Про правовий режим воєнного стану” в Україні введено режим воєнного стану, зазначає Юрліга.

Міністерство юстиції звертає увагу, що навіть за таких умов відділи державної реєстрації актів цивільного стану працюють у штатному режимі, крім міст/районів, де такої можливості немає у зв’язку з веденням активних бойових дій, з урахуванням таких особливостей:

1. Державна реєстрація актів цивільного стану проводиться будь-яким органом державної реєстрації актів цивільного стану за зверненням заявника:

  • народження – незалежно від місця народження новонародженої дитини чи проживання її батьків;
  • смерті – незалежно від місця смерті чи проживання померлої особи.

2. Державна реєстрація народження можлива виключно при пред’явленні паперового Медичного свідоцтва про народження за формою №103/о.

3. Державна реєстрація шлюбу дозволяється у день подання відповідної заяви.

4. Внесення змін до актових записів цивільного стану здійснюється виключно за місцем зберігання першого примірника відповідного актового запису.

5. Повторна видача свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану здійснюється лише за місцем зберігання відповідного актового запису.

6. Витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян не видаються у зв’язку з тимчасовою відсутністю доступу до нього. Натомість для підтвердження підстави запису відомостей про батька видається інформаційна довідка про державну реєстрацію народження відповідно до статті 135 Сімейного кодексу України.

7. Державне мито за державну реєстрацію актів цивільного стану та за повторну видачу свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану і свідоцтв, що видаються у зв’язку зі зміною і поновленням актових записів цивільного стану, не справляється.

Платні послуги тимчасово не надаються.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”