Відбулося об’єднання енергосистем України та Євросоюзу

16 березня 2022, 16:58Новини519

Этот материал также доступен на русском

ENTSO-E об’єднує європейських операторів систем передачі електроенергії

  • Посилання скопійованоlink copied

З сьогоднішнього дня, 16 березня, у тестовому режимі розпочалася синхронізація енергосистем України та Молдови з енергосистемою континентальної Європи (ENTSO-E).

Як повідомляється на сайті ENTSO-E, відповідне рішення погодили оператори енергосистем континентальної Європи у відповідь на запит НЕК “Укренерго” та системного оператора Молдови про невідкладну синхронізацію. У повідомленні зазначається, що прискорити підготовку до синхронізації, що триває з 2017 року, вдалося завдяки попереднім дослідженням та вжитим заходам щодо зменшення ризиків.

“Системні оператори континентальної Європи зараз підтримують стабільність українсько-молдовської енергосистеми після позитивного аналізу, який підтвердив, що аварійна синхронізація є технічно здійсненною за умови вжиття низки заходів для забезпечення безпечних та безпечних енергосистем. Це важлива віха для системних операторів континентальної Європи, які працюють у співпраці з “Укренерго” та “Молделектрика”, які експлуатують свої відповідні енергосистеми у надзвичайно складних умовах”, – наголошується у повідомленні.

«Ворог чекав, що українська енергосистема розвалиться, що ми не впораємося, тому захопив Запорізьку атомну станцію, навмисно бомбив і бомбить ТЕС українських міст і лінії електропередачі. Але українська енергосистема всі 21 день війни працювала стабільно, збалансовано та стійко, що визнали європейці. І відсьогодні ми більше не самі. І відсьогодні українська електроенергія тече в Європу, європейська – в Україну», – зазначив з цього приводу Президент України Володимир Зеленський.

Як уточнили в пресслужбі НЕК “Укренерго”, рішення про синхронізацію енергосистем України та Молдови з ENTSO-E було ухвалено 11 березня, а фізичні операції по з’єднанню енергосистем проведено протягом 16 березня.

“Це історична подія, яка сьогодні стала не просто запорукою для розвитку української та європейської енергетики. Цей крок дасть Україні можливість отримувати електроенергію, якщо агресор продовжить нищити нашу енергетичну інфраструктуру, і тим самим зберегти стабільну роботу енергосистеми”, – наголосив голова “Укренерго” Володимир Кудрицький.

Він додав, що українська енергосистема довела свою стійкість, стабільно працюючи в автономному режимі під час військової агресії з боку Росії.

“Укренерго”, як український оператор системи передачі (ОСП), здійснювало заходи із підготовки до синхронізації з ENTSO-E з 2017 року, за цей час сукупні інвестиції в розвиток енергетичної інфраструктури, зміцнення ІТ-інфраструктури та кіберзахисту сягнули понад 700 млн євро.

З 24 лютого 2022 року енергосистема України працювала в ізольованому від систем Росії та Білорусі режимі. Спочатку такий режим роботи мав стати випробуванням в рамках інтеграції енергосистеми України до загальноєвропейської системи ENTSO-E.

ENTSO-E об’єднує європейських операторів систем передачі електроенергії (TSO). 39 членів TSO, які представляють 35 країн, відповідають за безпечну та скоординовану роботу європейської електроенергетичної системи, найбільшої взаємопов’язаної електричної мережі в світі. Синхронна зона Континентальної Європи (CESA) є найбільшою синхронною електричною мережею у світі, вона забезпечує понад 400 мільйонів клієнтів у 24 країнах, включаючи більшість країн Європейського Союзу.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Перелік підстав евакуації авто є виключним

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Вивезення підприємств здійснюється у випадках, коли існує така логістична можливість без надмірної загрози для водіїв та залізничників

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Для бизнеса важно не иметь «открытой валютной позиции»

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Протягом одного року, до 1 вересня 2022 року, українці матимуть змогу відкрито заявити державі про свої реальні статки, зокрема про ті, з яких не було сплачено податки

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Значна увага ревізорів прикута до суб’єктів великого підприємництва, у яких обсяг можливих порушень та, відповідно, податкових донарахувань найбільший

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Чим прозоріша система, тим менше пільг й менше порушень