Проекти та інновації

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт про мобілізацію

11 квітня 2024, 14:44Новини217

Этот материал также доступен на русском

100% бронювання також надають критично важливим для забезпечення потреб ЗСУ підприємствам та яким встановлено мобілізаційні завдання

  • Посилання скопійованоlink copied

Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт про мобілізацію (№10449).

За відповідне рішення проголосували 283 народні депутати на пленарному засіданні Верховної Ради в четвер.

Народні депутати підтримали поправку комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки щодо виключення із законопроєкту норми про демобілізацію військовослужбовців після 36 місяців служби.

Народний депутат із фракції “Голос” Ярослав Железняк повідомив у телеграмі, як голосували за законопроєкт фракції та групи: “Слуга народу” – 192, “Європейська солідарність” – 0, “Батьківщина” – 2, “Платформа за життя та мир” – 18, “Голос” – 16, “Відновлення” – 16, “За майбутнє” – 12, “Довіра” – 15, позафракційні – 12.

Як повідомлялося, законопроєкт № 10449 про внесення до деяких законів змін, що стосуються окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку, передбачає надання відстрочки від мобілізації під час дії воєнного стану більш ніж 25 категоріям осіб.

Зокрема відстрочка надається заброньованим; особам з інвалідністю, тимчасово непридатним до військової служби за станом здоров’я на термін 6-12 місяців; тим, у кого на утриманні перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, крім тих, хто має заборгованість зі сплати аліментів; тим, хто має дитину (дітей) віком до 18 років, якщо другий з батьків такої дитини (дітей) помер, позбавлений батьківських прав, є зниклим безвісти, відбуває покарання, а також коли особа самостійно виховує дитину за рішенням суду.

Відстрочка також надається керівникам міністерств і їхнім заступникам, керівникам державних органів, органів державного управління, юрисдикція яких поширюється на всю територію України; народним депутатам України; суддям; уповноваженому Верховної Ради України з прав людини; голові та іншим членам Рахункової палати; працівникам органів військового управління Міністерства оборони України, ЗСУ, Держслужби транспорту, Держслужби спецзв’язку, Служби зовнішньої розвідки, Національної гвардії, Держприкордонслужби, Управління держохорони, апарату МВС, дипломатам.

Згідно із законопроєктом підстави для звільнення з військової служби мають військовослужбовці, які побували в полоні; зі встановленою інвалідністю; призначені на посаду судді; обрані народними депутатами України; генерали за рішенням військового керівництва; ті, в яких закінчився строк контракту, укладеного під час дії воєнного положення.

Законопроєкт передбачає, що звільненню з військової служби за сімейними обставинами підлягають військовослужбовці-жінки у зв’язку з вагітністю; ті, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною; дружина, якщо обоє з подружжя проходять військову службу і в них є діти віком до 18 років.

Законопроєкт запроваджує базовий військовий вишкіл і виключає строкову службу, а також дає можливість добровільного прямого призову військовозобов’язаних до військових частин через рекрутинг.

Законопроєкт про мобілізацію передбачає бронювання від призову до Збройних сил України військовозобов’язаних – усіх державних службовців категорії “А” та не більш як 50% категорії “Б” і “В”.

100% бронювання від мобілізації поширюється на органи державної влади, Національну поліцію, Національне антикорупційне бюро, Державне бюро розслідувань, органи прокуратури, Бюро економічної безпеки, Державну службу з надзвичайних ситуацій, суди.

100% бронювання також надають критично важливим для забезпечення потреб ЗСУ підприємствам та яким встановлено мобілізаційні завдання.

Законопроєкт передбачає соціальний захист військовослужбовців та збереження грошових виплат тим, хто проходить тривале лікування, зокрема за кордоном.

Законопроєкт гарантує виплату одноразової грошової допомоги членам сім’ї військовослужбовця в разі його загибелі (смерті) в період дії воєнного стану в розмірі 15 млн грн.

Окрім цього, законопроєкт надає право військовослужбовцям, які уклали перший контракт на проходження військової служби, отримати сертифікат на купівлю транспортного засобу.

За кордоном
Вчора, 17:47 • Новини • За кордоном
Колізії та конфлікти
16 травня 2024, 15:55 • Новини • Колізії та конфлікти

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Законопроект №10044 передбачає розширення повноважень Рахункової палат на всі публічні кошти

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Як держава може підтримати і захистити власну економіку в умовах російської агресії?

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Після пояснення незрозумілих для народних депутатів юридичних термінів, законопроект 4409 був рекомендований до ухвалення у другому читанні і в цілому

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Розроблений Мін’юстом законопроект 4409 про внесення змін до Кодексу з процедур банкрутства ще чекає на розгляд під час нинішньої сесії Верховної Ради, але експерти вже готуються до…