Вчителям обіцяють зарплати в 40 тисяч гривень, але є нюанс: що не так з реформою

15 липня 2023, 16:31Новини3228

За підвищенням підуть складні наслідки: сертифікація вчителів, скорочення мережі шкіл, “поріг” входу в професію

  • Посилання скопійованоlink copied

У рамках комплексної освітньої реформи зарплата вчителів, які виходитимуть на пенсію пізніше, може піднятися до 40 тисяч гривень на місяць після перемоги України у війні з Росією. Але за умови підвищення навчальних годин до 36.

Про це повідомив на Національній (не)конференції EdCamp Воля 2023 член Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Колебошин, передає кореспондент “Освіторії”.

Він зауважив, що реформу представить президент Володимир Зеленський вже у серпні цьогоріч, а реалізовувати почнуть її у вересні.

“Зарплата вчителів після перемоги обговорюється в розмірі 40 тис. грн. Цю суму я не вигадав, не взяв зі стелі. За нею – підрахунки. Але це не популістське легке рішення, адже за ним підуть і болючі, складні наслідки: сертифікація вчителів, скорочення мережі шкіл, “поріг” входу в професію (підвищення вимог до кандидатів на посаду вчителя), обмеження перебування директорів шкіл на посаді”, – заявив Колебошин.

За його словами, в Україні серед інших країн Європи найнижча кількість годин на ставку для вчителів, вона складає 18 годин. Наразі обговорюють їх збільшення до 36.

“Це будуть не лише “горлові”, а й підготовка до занять. А тому ніхто не зможе брати півтори ставки”, – зазначив член Освітнього Комітету ВР.

У свою чергу, директор київської спеціалізованої школи № 210 Дмитро Ламза розкритикував таке збільшення навчальних годин для педагогів.

“Я категорично проти будь-яких змін, які погіршують умови роботи педагогічних працівників, зокрема статті 24 Закону України “Про повну загальну середню освіту”, де встановлюється норма 18 навчальних годин на тиждень на одну тарифну ставку. Не можна сьогодні збільшувати тижневе педагогічне навантаження. Вважаю це геноцидом вчительства в Україні”, – написав він у Facebook.

На думку директора, це призведе до автоматичного звільнення частини педагогів.

“Чи є різниця між 18 та 36? Звичайно є! Збільшення навантаження веде до великої кількості змін, які сьогодні будуть болючі для будь-якого навчального закладу України!”, – зауважив Ламза.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?