За кордоном

Вчені виявили, що клітини черепа взаємодіють з оболонками мозку: чим корисне це відкриття

22 серпня 2023, 14:00Новини175

Це відкриття допоможе у діагностуванні та лікуванні хвороб Альцгеймера та розсіяного склерозу

  • Посилання скопійованоlink copied

Науковці виявили зв’язок між кістковим мозком та зовнішньою оболонкою мозку.

Це відкриття допоможе у діагностуванні та лікуванні хвороб Альцгеймера та розсіяного склерозу, пише Science Alert з посиланням на результати дослідження групи науковців з Німеччини та Великобританії у журналі Cell.

Дослідницька група з Німеччини та Великобританії виявила шляхи від кісткового мозку черепа через зовнішню поверхню захисних оболонок мозку, які забезпечують рух імунних клітин, але й одночасно ускладнюють доступ до мозку для лікування під час запалення.

“Це відкриває безліч можливостей для діагностики та лікування захворювань головного мозку та може революціонізувати наше розуміння неврологічних захворювань.

Цей прорив може призвести до більш ефективного моніторингу таких станів, як хвороба Альцгеймера та інсульт, і потенційно навіть допоможе запобігти виникненню цих захворювань шляхом раннього виявлення“, – вважає нейробіолог Алі Ертюрк з Мюнхенського університету в Німеччині.

Імунні клітини можуть проникати в мозок після низки хвороб, як от інсульт, який спричиняє ослаблення гематоенцефалічного бар’єра (фізіологічний механізм, який захищає мозок людини від вірусів, бактерій з крові).

Вчені дослідили клітинну архітектуру з’єднань черепа з мозковими оболонками. Виявилось, вони простягаються ближче до поверхні мозку, ніж вчені вважали раніше. Часто вони проникають в зовнішню та найміцнішу оболонку мозку.

Ці відкриття мають глибокі наслідки, припускаючи набагато складніший зв’язок між черепом і мозком, ніж вважалося раніше“, – зазначив нейроімунолог з Мюнхенського університету Ілгін Колабас.

Загалом науковці дослідили клітини шести різних кісток, твердої мозкової оболонки та головного мозку. Вони виявили, що різні кістки мають різні молекулярні профілі з унікальними імунними клітинами.

Крім того, у клітинах черепа знайшли спеціалізовані нейтрофільні клітини – це тип лейкоцитів, які відіграють вирішальну роль в імунному захисті організму.

Команда вчених також дослідила мозок пацієнтів із хворобою Альцгеймера та інсультом за допомогою позитронно-емісійної томографії. Вони побачили зміни у сигналах черепа та збільшення сигналів специфічного для захворювання транслокаторного білка у різних частинах черепа при багатьох неврологічних захворюваннях.

Вчені вважають, що нові відкриття щодо імунної відповіді черепа дозволяють діагностувати та лікувати пацієнтів з різними неврологічними розладами, як от хвороба Альцгеймера, інсульт, розсіяний склероз тощо.

Нагадаємо, раніше вчені знайшли зв’язок між розвитком хвороб Альцгеймера й Паркінсона та вірусними захворюваннями.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
путін власноруч і публічно, якщо не знищив вибудований роками імідж професійного борця з міжнародним тероризмом, то суттєво зашкодив йому

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Серед іншого, Директива спрямована на впровадження механізмів раннього виявлення неплатоспроможності та створення умов для врегулювання заборгованості без використання процедур банкрутства

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Преса нерідко виконує свої професійні обов’язки в небезпечних умовах, а в час війни працює ще й у смертельній небезпеці

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Навіть демонтувавши одну антилюдську систему, демократичний світ має бути пильним: історія триває…

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Рекомендуємо надавати інформацію про недобросовісних продавців до територіальних органів Держпродспоживслужби