Огляд ЗМІ

Вчені виявили нову екосистему, що ховається під морським дном Землі

9 серпня 2023, 16:42Новини1865

Відкриття, зроблені під час кожної експедиції Інституту океану Шмідта, підкреслюють необхідність повного дослідження нашого океану, щоб ми знали, що існує в морських глибинах

  • Посилання скопійованоlink copied

Під морським дном Тихого океану міжнародна група дослідників виявила докази існування життя. Про це повідомляє Science alert.

Акванавти на борту судна з Інституту океану Шмідта за допомогою підводного робота перевернули плити вулканічної кори в океані. Вони відкрили нову екосистему, приховану під іншою, що стало новим доказом того, що життя існує в неймовірних місцях.

Дослідники використали дистанційно керований транспортний засіб під назвою SuBastian, щоб очистити квадрат океанського дна на Східно-Тихоокеанському піднесенні біля Центральної Америки, глибиною приблизно 2,5 тис. метрів. Потім команда приклеїла сітчасту коробку на спустошеному місці.

Через кілька днів коробку забрали і виявили, що територію заселили нові тварини.

“На суші ми давно знаємо про тварин, що живуть у підземних порожнинах, а в океані – про тварин, що живуть у піску та мулі, але вперше вчені шукали тварин під гідротермальними джерелами”, каже виконавчий директор інституту Джіотіка Вірмані.

В 1970-х роках вчені виявили гідротермальні джерела, які виливають гарячі, багаті мінералами рідини в глибокий океан. Попри темряву цих глибин, там вирувало життя.

Однак за останні 46 років досліджень ніхто ніколи не намагався зазирнути під гарячі джерела океану.

Знищення раковини морського дна виявило барвисту екосистему черв’яків, равликів і бактерій, які беруть енергію не з сонця, а з мінералів.

“Це відкриття значно розширило наше розуміння життя тварин у глибоководних гідротермальних джерелах. Тварини, що живуть над і під поверхнею, процвітають разом в унісон, залежно від рідини знизу та кисню в морській воді зверху”, каже еколог Моніка Брайт з Віденського університету.

Найзахоплюючими тваринами вчені вважають трубочників, які подорожують під морським дном крізь вулканічні рідини, щоб колонізувати нові середовища існування.

Результати знахідок будуть опубліковані в найближчі місяці, але якщо те, що говорять дослідники, правда, тоді майбутні глибоководні розкопки можуть серйозно порушити цю нещодавно віднайдену екосистему.

“Відкриття, зроблені під час кожної експедиції Інституту океану Шмідта, підкреслюють необхідність повного дослідження нашого океану, щоб ми знали, що існує в морських глибинах. Це відкриття свідчить про те, скільки всього нам ще належить відкрити про наш океан і наскільки важливо захищати те, чого ми ще не знаємо або не розуміємо”, каже Венді Шмідт, президент і співзасновник Інституту океану Шмідта.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
путін власноруч і публічно, якщо не знищив вибудований роками імідж професійного борця з міжнародним тероризмом, то суттєво зашкодив йому

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Серед іншого, Директива спрямована на впровадження механізмів раннього виявлення неплатоспроможності та створення умов для врегулювання заборгованості без використання процедур банкрутства

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Преса нерідко виконує свої професійні обов’язки в небезпечних умовах, а в час війни працює ще й у смертельній небезпеці

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Навіть демонтувавши одну антилюдську систему, демократичний світ має бути пильним: історія триває…

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Рекомендуємо надавати інформацію про недобросовісних продавців до територіальних органів Держпродспоживслужби