Важливість соціальної психології для сучасної України

14 червня 2024, 22:06Новини123

Складна ситуація в країні і складна соціально-психологічна реальність вимагають постійної роботи фахівців із соціальної психології

 • Посилання скопійованоlink copied

Одне з найважливіших питань, які постають перед молоддю, — вибір життєвого шляху, що неодмінно передбачає обрання професії. Розвиток технологій і новітні здобутки у всіх галузях зумовили зникнення одних професій і формування інших, але є певні види робіт, які зараз набувають дедалі більшого значення, особливо зважаючи на активну фазу російсько-української війни. Йдеться про соціальну психологію й про роботу соціального психолога. Відтак особливого значення набуває вступ до соціальної психології, або інакше — одержання освіти в галузі соціальної психології.

Зауважимо, що йдеться про можливість вступити на навчання у Фаховий коледж КІБіТ (Київського інституту бізнесу та технологій) на спеціальність «Соціальна робота». Обмірковуючи можливість навчання у коледжі, слід розуміти, що Фаховий коледж КІБіТ гарантує:

 1. Одержання сучасної освіти, яка гарантує гідне місце на сучасному ринку праці;
 2. Можливість послідовної/ступеневої освіти — є можливість починати професійний шлях у коледжі, а потім поглиблювати знання в Київському інститутів бізнесу та технологій;
 3. Можливість одержувати освіту навіть заочно;
 4. Базові навчальні заклади розташовані у Києві й у Житомирі;
 5. Можна почати одержувати сучасний і потрібний фах не тільки після закінчення школи, але й після 9-го класу.

Детально про Фаховий коледж КІБіТ (Київського інституту бізнесу та технологій) і про умови вступу на спеціальність «Соціальна робота» можна довідатись на інтернет-сайті навчального закладу — https://kibit.edu.ua/college/social/.

Що таке соціальна психологія

Соціальна психологія — це розділ психологічної науки, який вивчає й досліджує механізми, якими регулюються соціальні процеси на рівні окремої особистості.

Вивчаючи соціальну психологію, можна з’ясувати і зрозуміти:

 1. Як працює механізм регуляції соціальних процесів на рівні окремої особистості й на рівнях різних груп людей.
 2. Що керує поведінкою окремої людини і різних груп людей у різних ситуаціях, у різних групах і в різному соціальному середовищі.
 3. Як діяльність (слова, заклики, вчинки, поведінка) кожної окремої людини впливає на взаємини в соціальній групі й на функціонування цієї спільноти. Розуміємо, що спільнота може бути однорідною й різнорідною за різними соціальними ознаками: вік, освіта, політичні уподобання, релігійні переконання, ставлення до найрізноманітніших сфер життя (їжа, спорт, музика, одяг, літературні й культурні уподобання та ін.).
 4. Як і яким чином кожна окрема людина (індивід/особа) може вплинути і впливає на соціальну групу.
 5. Як соціальні фактори і психологічні особливості впливають на розвиток і формування особистості, на життя людини в соціумі і/або в різних соціумах.
 6. Що таке соціальні групи, соціальні спільноти; що таке маса, масові дії і масові явища; як маси й масові явища впливають на почуття і поведінку кожного окремого члена соціуму.

Важливість роботи соціального психолога в сучасних умовах

Робота соціального психолога стає дедалі важливішою, що зумовлюється кількома чинниками:

 1. Життя всіх членів суспільства (відтак усіх соціальних груп) в умовах війни: загибель рідних і близьких, друзів і колег, знайомих і сусідів.
 2. Руйнування усіх сфер звичного життя.
 3. Масове переміщення величезної кількості людей в межах країни і за межі країни.
 4. Проблеми з житлово-комунальними послугами; освітою; медичним забезпеченням; роботою й оплатою праці; інші проблеми, викликані і/або посилені війною.
 5. Політичні процеси всередині країни і за її межами,
 6. Постійна участь усього суспільства і переважної більшості окремих осіб усіх соціальних груп у підтримці ЗСУ (волонтерський рух, організація і робота фондів, донати).

Таким чином і соціальна, і психологічна реальність сьогодні дуже динамічна, швидкоплинна й зазнає постійних інтенсивних змін, що не може не позначитись на соціальному й на психологічному стані і статусі окремої особи, різних суспільних груп і суспільства загалом.

Сфери діяльності фахівця у галузі соціальної психології

Складна ситуація в країні, зумовлена війною й великими демографічними змінами, а також змінами у всіх сферах життя і складна соціально-психологічна реальність вимагають постійної роботи фахівців із соціальної психології:

 1. Робота з військовими;
 2. Робота з пораненими;
 3. Робота із людьми, які звільнені з полону;
 4. Робота із сім’ями загиблих;
 5. Робота з тимчасовими переселенцями;
 6. Робота з дітьми різного віку, які важко переживають усе, що відбувається в країні і в кожній окремій родині;
 7. Соціальний працівник;
 8. Гувернант/гувернантка, вихователь;
 9. Фахівець по роботі з кадрами;
 10. Педагог-організатор.

У таких фахівцях мають потребу:

 • військові частини,
 • ТЦК,
 • Громадські фонди,
 • Міністерства,
 • освітні заклади,
 • установи різного підпорядкування, які працюють з різними соціальними групами,
 • установи пенсійного фонду;
 • установи соціального захисту;
 • підприємства різних форм власності.

Таким чином, освіта в галузі соціальної психології дозволяє працювати в різних сферах і з різними людьми, але в усіх випадках – це допомога людям різного віку й різного соціального статусу.

Тож одержання освіти в галузі соціальної психології у фаховому коледжі КІБіТ (Київського інституту бізнесу та технологій) на спеціальності «Соціальна робота» дозволить випускникам впевнено себе почувати на сучасному ринку праці й реалізувати свої амбіції, бажання й устремління

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону