Зверніть увагу

Валютні шахраї: як зловмисники обманюють українців?

13 липня 2021, 10:09Новини656

Этот материал также доступен на русском

Завжди потрібно остерігатися занадто привабливих курсів обміну. Для того, щоб привернути увагу потенційних клієнтів, шахраї нерідко обіцяють завищений курс.

  • Посилання скопійованоlink copied

У Києві шахраї під приводом обміну валют заволоділи грошовими коштами місцевого жителя у сумі $46 000. Про це йдеться у повідомленні Київської міської прокуратури, – пише ЛІГА.Money.

Як діяли зловмисники?

Чоловік та жінка розмістили в інтернеті оголошення щодо обміну іноземної валюти за вигідним курсом.

Відгукнувшись на це оголошення, потерпілий домовився про зустріч з останніми з метою обміну $46 000.

Під час зустрічі потерпілий сів до автомобіля зловмисників та передав грошові кошти для обміну, а шахраї передали йому сумку з купюрами, схожими на українську національну валюту.

Виходячи з автомобіля, потерпілий побачив, що замість грошових коштів йому передали сувенірні купюри і почав вимагати повернути йому кошти.

Після цього зловмисники швидко зірвалися з місця та намагалися на автомобілі втекти з місця злочину.

Під час переслідування працівниками поліції жінка, яка перебувала за кермом, пошкодила декілька припаркованих автомобілів та здійснила наїзд на поліцейського, завдавши йому тілесних ушкоджень. Її співучасник в цей час вибіг з автомобіля та втік.

Жінку затримали у порядку ст. 208 Кримінально-процесуального кодексу. Дії зловмисниці кваліфіковано за ч. 2 ст. 345 (насильство щодо працівника правоохоронного органу) та ч. 5 ст. 186 (грабіж) Кримінального кодексу.

Упродовж доби правоохоронцям вдалося встановити особу спільника зловмисниці та затримати його на території Дніпропетровської області. Чоловіку повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 186 Кримінального кодексу. Частину викрадених коштів вилучено.

До обох підозрюваних застосовано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у сумі 688 000 грн (близько $25 000).

Санкція вищевказаних статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 13 років з конфіскацією майна.

Як не стати жертвою валютних шахраїв?

Аби не стати жертвою зловмисників під час обміну валют, слід дотримуватися таких правил:

  • найбезпечніше здійснювати обмін валют у касах банків, які обладнані спеціальними приміщеннями для проведення значних за обсягом операцій;
  • у разі здійснення операції в обмінному пункті небанківської фінустанови (фінкомпанії) варто переконатися, що такий обмінний пункт працює офіційно, а відповідна фінкомпанія має необхідні ліцензії;
  • якщо споживач фінпослуг бажає скористатися тим чи іншим сервісом обміну валют (у тому числі сервісом онлайн-обміну), варто детально проаналізувати в інтернеті відгуки осіб, які вже користувалися таким сервісом;
  • завжди потрібно остерігатися занадто привабливих курсів обміну. Для того, щоб привернути увагу потенційних клієнтів, шахраї нерідко обіцяють завищений курс. Тому доцільно обирати сервіси, де курс обміну не занадто відрізняється від офіційного курсу Національного банку.

Куди можна звертатися особам, які стали жертвами шахраїв?

Якщо людина стала жертвою шахраїв, їй необхідно зателефонувати до поліції за номером 102, або звернутися до кіберполіції за номером 0 800 505 170.

За тим самим номером телефону (0 800 505 170) можна дізнатися про стан розгляду поданого раніше електронного звернення чи отримати консультацію спеціаліста сервісної служби кіберполіції. З цією ж метою можна надіслати електронного листа на поштову скриньку: callcenter@cyberpolice.gov.ua.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро