Зверніть увагуЗа кордономОгляд ЗМІ

Вакцина від лишаю знизила ризик деменції

26 липня 2024, 17:29Новини190

Вакцина від герпесвірусу, який викликає хворобу оперізуючий лишай, знизила ризик появи деменції у наступні 6 років

  • Посилання скопійованоlink copied

Вакцина від герпесвірусу, який викликає хворобу оперізуючий лишай, знизила ризик появи деменції у наступні 6 років. У середньому вона на 17 відсотків, або 164 дні, продовжила тривалість життя без деменції в людей, які отримали вакцину. Результати дослідження вакцини опублікували в журналі Nature Medicine.

Наскільки ефективною виявилася вакцина?

Науковці оцінювали саме ефективність рекомбінантної вакцини, тобто такої, що замість живого вірусу має лише його маркери, які впізнає імунна система. Порівнюючи її з «живою» вакциною, вчені виявили, що вона на 17 відсотків ефективніша в запобіганні деменції. Крім того, вона також захищала від деменції краще за інші розповсюджені вакцини: від грипу та комбінованої вакцини від кашлюка, дифтерії і правцю. Такий зв’язок в дослідженні на 100 тисячах людей зберігався для різних видів деменції, окрім лобно-скроневої деменції та деменції з тільцями Леві.

Дослідження також виявило, що жінок вакцина захищала від деменції краще, ніж чоловіків — на 22 відсотки довше життя без деменції у жінок порівняно з на 13 відсотків довшим у чоловіків, хоча вона однаково добре захищала обидві статі від оперізуючого лишаю. Механізм впливу цієї вакцини на запобігання деменції є досі невивченим, проте науковці припускають, що герпесвірус може сприяти розвитку деменції, тому запобігання інфекції і зменшує ризик появи цієї хвороби.

Що ще відомо про ризик розвитку деменції

🧠 Як виявилося, ті люди, які найактивніше брали участь у ліквідації наслідків теракту 11 вересня у Нью-Йорку, мали на 42 відсотки більший ризик виникнення деменції у віці до 65 років.

😴 А от сон тривалістю менш ніж вісім годин не викликав у мозку змін, які можуть призвести до деменції чи хвороби Альцгеймера. Навпаки, 6,5-годинний сон був пов’язаним з найбільшою товщиною кори.

💊 Снодійні ліки виявилися здатними зменшувати у спинномозковій рідині рівень білків, пов’язаних зі хворобою Альцгеймера, що може запобігати розвитку цієї хвороби.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
путін власноруч і публічно, якщо не знищив вибудований роками імідж професійного борця з міжнародним тероризмом, то суттєво зашкодив йому

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Серед іншого, Директива спрямована на впровадження механізмів раннього виявлення неплатоспроможності та створення умов для врегулювання заборгованості без використання процедур банкрутства

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Преса нерідко виконує свої професійні обов’язки в небезпечних умовах, а в час війни працює ще й у смертельній небезпеці

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Навіть демонтувавши одну антилюдську систему, демократичний світ має бути пильним: історія триває…

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Рекомендуємо надавати інформацію про недобросовісних продавців до територіальних органів Держпродспоживслужби