Соцмережі

«Вагнер» втратив чверть усіх своїх найманців у боях під Бахмутом

15 січня 2023, 14:37Новини143

Про це повідомляє Financial Times з посиланням на оцінки американської влади

  • Посилання скопійованоlink copied

ПВК «Вагнер» у ході боїв на ділянці Соледар-Бахмут втратило 4000 найманців загиблими та 10 000 пораненими. Про це повідомляє Financial Times з посиланням на оцінки американської влади.

За підрахунками Вашингтона, у ПВК «Вагнер» перебувають 50 000 осіб. З них 40 000 – рекрутовані у російських в’язницях ув’язнені і лише 10 000 – професійні військові.

Засновник “Вагнера” Євген Пригожин оголосив про захоплення Соледара 11 січня. Того ж дня його слова спростувало власне Міноборони: у Москві повідомили, що підрозділи ВДВ блокували місто, а штурмові загони увійшли до нього.

Через два дні відомство оголосило, що місто все ж таки взято. Це сталося увечері 12 січня, повідомив на брифінгу офіційний представник відомства Ігор Конашенков. За його словами, захоплення Соледара дозволить блокувати шляхи постачання української армії, а потім «взяти в котел сили ЗСУ, що залишаються в ньому».

Однак і це виявилось дезінформацією. За повідомленням заступниці міністра оборони України Ганни Маляр 14 січня, «наші воїни відбивають безперервні атаки ворога і вдень, і вночі. Ворог зазнає великих втрат, але продовжує виконувати злочинні накази свого командування», — йдеться у її повідомленні.

Американські чиновники теж зазначають, що захисники, як правило, зазнають менше втрат, ніж нападники, однак не варто забувати про якість втрат – українці втрачають цвіт нації, а росіяни – зеків.

«В ідеалі Україна зуміє утримати лінію [навколо Бахмута] мінімальними силами та підготуватися до весняного контрнаступу. Але може вийти й так, що українці самі там ув’язнуть», — попередив у розмові з газетою експерт із міського бою з Уорікського університету Ентоні Кінг.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”