В умовах воєнного стану заробітна плата медпрацівників за 3 місяці 2022 року профінансована у повному обсязі, – Мінфін

29 березня 2022, 09:43Новини116

Этот материал также доступен на русском

Надавачам медичних послуг у період воєнного стану сплачується щомісяця максимально можлива фіксована сума коштів, незважаючи на фактично внесені записи в електронну систему охорони здоров’я

  • Посилання скопійованоlink copied

Змінами до Порядку реалізації програми медичних гарантій у 2022 році Уряд, оперативно реагуючи на виклики воєнного стану, забезпечив безперебійне фінансування медичних закладів у надзвичайній ситуації. Так, надавачам медичних послуг у період воєнного стану сплачується щомісяця максимально можлива фіксована сума коштів, незважаючи на фактично внесені записи в електронну систему охорони здоров’я, – повідомляє Мінфін.

Видатки за програмою медичних гарантій на оплату медичних послуг профінансовано на 100 % до плану за січень ‒ березень 2022 року в обсязі 36,8 млрд грн, із них найбільша сума за березень – 13,1 млрд гривень.

Також 100% до плану за січень ‒ березень профінансовано видатки на заробітну плату працівників загальнодержавних закладів охорони здоров’я, що становлять 2,3 млрд грн, зокрема за березень ‒ 784,3 млн гривень.

«В умовах воєнного стану вкрай важливо забезпечити гідну заробітну плату кожному медику, який сьогодні понаднормово працює у важких умовах і щодня рятує життя та здоров’я наших громадян: як цивільних, так і військових. Як бачимо, держава робить усе від неї залежне, аби забезпечити вчасні й у повному обсязі виплати. Переконаний, що від роботи медичних працівників, так само, як і військових, залежить зараз багато, а насамперед те, скільки буде збережено життів людей. Адже саме люди наближають перемогу України над російським загарбником і є цінністю, заради якої наша держава захищає свій суверенітет», ‒ повідомив заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Окрім того, видатки на функціонування 8 закладів охорони здоров’я Національної академії медичних наук України, які перейшли на новий механізм фінансування, профінансовано в обсязі 441,3 млн грн, з них у березні спрямовано 147,5 млн гривень. Це дозволяє в повному обсязі виплатити заробітну плату працівникам цих закладів у І кварталі цього року.

Також видатки субвенції на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я, яка спрямовується, зокрема на оплату праці працівників комунальних закладів охорони здоров’я, які не долучені до програми медичних гарантій, профінансовано на 100 % до плану на січень ‒ березень в обсязі 915,4 млн грн, зокрема у березні – 181,6 млн гривень.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога