Зверніть увагу

В умовах військового стану: в Україні змінили принцип нарахування плати за гарячу та холодну воду

31 березня 2022, 18:11Новини244

Этот материал также доступен на русском

Нарахування здійснюватимуться з урахуванням коригуючого коефіцієнта

  • Посилання скопійованоlink copied

Українцям, яких влада просить за можливості платити за комуналку, змінили методику нарахування сум за спожиту гарячу та холодну воду.

Як пише видання «На пенсії», це було зроблено для того, щоб споживачі, які не передавали показники лічильників води або у яких такі лічильники відсутні, не платили надмірно. Під час дії військового стану застосовуватиметься коригувальний коефіцієнт.

Так, починаючи з березня 2022 року, нарахування здійснюватимуться з урахуванням коригуючого коефіцієнта для тих споживачів, які не передавали показники лічильників води або у яких такі лічильники відсутні.

«Під час дії воєнного стану в Україні значним чином змінилися обсяги споживання послуг із централізованого водопостачання та централізованого водовідведення. Наприклад, у Києві середньодобова подача води зменшилася майже вдвічі. Також багато людей виїхали і не в змозі передавати показники лічильників. Тому ми запровадили коригуючий коефіцієнт, який враховує такі особливості. Це допоможе запобігти надмірним нарахуванням споживачам, які отримують рахунки за середніми показниками споживання послуги», — повідомила заступник міністра розвитку громад та територій Наталія Хоцяновська.

Раніше у Мінсоцполітики заявляли, що призначені українським домогосподарствам субсидії виплачуватимуть до кінця опалювального сезону.

Крім того, нагадуємо, що на період воєнного стану за несплату або неповну оплату послуг ЖКГ заборонено нарахування та стягнення штрафів/пені; стягнення інфляційних нарахувань та відсотків.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Перелік підстав евакуації авто є виключним

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Вивезення підприємств здійснюється у випадках, коли існує така логістична можливість без надмірної загрози для водіїв та залізничників

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Для бизнеса важно не иметь «открытой валютной позиции»

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Протягом одного року, до 1 вересня 2022 року, українці матимуть змогу відкрито заявити державі про свої реальні статки, зокрема про ті, з яких не було сплачено податки

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Значна увага ревізорів прикута до суб’єктів великого підприємництва, у яких обсяг можливих порушень та, відповідно, податкових донарахувань найбільший

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Чим прозоріша система, тим менше пільг й менше порушень