Проблемні борги

В «Укртелекомі» говорять про погашення частини боргу перед Ощадбанком

6 травня 2021, 16:08Новини298

Этот материал также доступен на русском

У березні 2017 року «Укртелеком» отримав «право власності» на облігації, випущені його материнською компанією – ТОВ «ЕСУ».

  • Посилання скопійованоlink copied

За даними «Укртелекома», в 2021 році ця компанія «достроково здійснила повне погашення заборгованості, включаючи відсотки та інші виплати» перед Ощадбанком по договору реструктуризації від 02.12.2019, зазначає Finbalance.

У березні 2017 року «Укртелеком» отримав «право власності» на облігації, випущені його материнською компанією – ТОВ «ЕСУ», якому належать 92,79% акцій «Укртелекома» (кінцевий бенефіціар – Рінат Ахметов). Фактично йдеться про те, що тоді «Укртелеком» взяв на себе частину боргу свого власника перед держбанком.

Так, набуті «Укртелекомом» облігації на 1,036 млрд грн (частина боргу ТОВ «ЕСУ» перед Ощадбанком) відразу підлягали сплаті. Однак «Укртелеком» не здійснював платежів Ощадбанку на виконання цих зобов`язань до грудня 2019 року, «коли сторони підписали додаткову угоду, яка визначила продовжений графік оплати з розстрочення платежів до 2028 року та застосуванням відсоткової ставки у розмірі 9,75% (без ПДВ)». Також згідно з додатковою угодою, «Укртелеком» зобов`язався надати кредитору додаткову іпотеку в розмірі не менше 1 млрд грн до 20.02.2020.

За інформацією «Укртелекома», недисконтована сума непогашених зобов`язань за переглянутою угодою на 31.12.2020 становила 811,8 млн грн, а балансова вартість – 646,8 млн грн (у т.ч. 25 млн грн – поточні зобов`язання, а 621,8 млн грн – довгострокові зобов`язання).

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Після початку війни та запровадження воєнного стану законодавець змінив правове регулювання сфери кредитування

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Заява має подаватися до органу, яка у даний момент здійснює кримінальне провадження: під час досудового розслідування — до слідчого чи прокурора, а під час судового провадження —…

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Законодавство передбачають більш ніж достатню кількість важелів та ефективних правових інструментів, якими може скористатися кредитор при здійснені захисту своїх майнових прав

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Як буде змінюватися ринок NPL в 2021 році, і чому одним з його драйверів стане продаж кредитних портфелів держбанків.