В Укроборонпромі підтвердили плани щодо відбудови літака «Мрія»

10 липня 2024, 16:26Новини154

Этот материал также доступен на русском

Наприкінці лютого 2022 року Ан-225 був знищений в ангарі під час боїв за аеропорт «Гостомель»

  • Посилання скопійованоlink copied

Україна має розроблені плани щодо відбудови одного з найбільших вантажних літаків Ан-225 «Мрія», єдину модель якого росіяни знищили в перші дні повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року.

Про це сказав у коментарі Укрінформу на полях саміту НАТО в Вашингтоні голова наглядової ради Укроборонпрому Давід Ломджарія.

«Ми знаємо, що мета компанії-супервайзера — відбудувати цей літак та продемонструвати світу, що Україна здатна відтворити це авіасудно, яке є легендарним в індустрії важких транспортників», — зауважив Ломджарія.

Він додав, що не може вдаватися в технічні деталі або терміни щодо відбудови «Мрії».

«Але так, я можу підтвердити, що плани на це є», — наголосив він.

Як повідомлялося, до 2022 року літак Ан-225 «Мрія» був найбільшим та найпотужнішим транспортним авіасудном у світі та виконував комерційні перевезення.

Ан-225 мав максимальну злітну масу 640 тонн. У 2004 році Міжнародна федерація повітроплавання внесла «Мрію» до Книги рекордів Гіннеса за встановлені нею 240 рекордів.

Наприкінці лютого 2022 року Ан-225 був знищений в ангарі під час боїв за аеропорт «Гостомель».

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Укроборонпром

Статті • Банкрутство
Попри війну, майно з "оборонки" переходить у чужу власніть, на землі заводів з’являються ЖК, їхні глави за держгроші орендують транспорт у самих себе

Укроборонпром

Статті • Банкрутство
Ми будемо використовувати всі доступні правові інструменти, щоб відновити справедливість, повернути державні землі законному користувачу та використовувати їх на благо країни.

Укроборонпром

Статті • Банкрутство
Керівник департаменту з питань банкрутства Міністерства юстиції України Владислав Філатов прокоментував окремі положення законодавства щодо реформування Укроборонпрому

Розслідування

Статті • БОРГ-review; Банкрутство
Роки минають, світ модернізується, а питання ефективного управління державними підприємствами Міністерства оборони досі не вирішене.