Проблемні борги

В «Укренерго» заявили про шанс погасити борги до кінця 2021 року

5 травня 2021, 14:38Новини145

Одним із таких ключових заходів є залучення з боку міжнародних фінансових організацій (МФО) або за рахунок випуску «зелених» бондів 15,3 млрд грн.

  • Посилання скопійованоlink copied

ПрАТ «НЕК «Укренерго» представило перелік заходів, виконання яких дозволить компанії майже повністю погасити 30,1 млрд грн загального боргу на ринку електроенергії (станом на 27 квітня) до кінця 2021 року, пише «Енергореформа», зазначає Finbalance.

Як повідомив голова правління «Укренерго» Володимир Кудрицький, одним із таких ключових заходів є залучення з боку міжнародних фінансових організацій (МФО) або за рахунок випуску «зелених» бондів 15,3 млрд грн, які покриють основну частину боргу компанії перед держпідприємством «Гарантований покупець» («ГарПок») у розмірі 17 млрд грн.

Ще частину коштів для розрахунків з «ГарПок» компанія планує залучити за рахунок збільшення тарифу на передачу е/е, а також введення повноважень для НЕК доводити для ДП прогнозні обсяги продажу е/е відновлюваної генерації (ВДЕ).

Крім того, «Укренерго» зможе покрити більшу частину з 13,1 млрд грн заборгованості компанії перед виробниками е/е на балансувальному ринку в разі відновлення платоспроможності своїх боржників в особі «постачальника останньої надії» (ПОН) держпідприємства «Укрінтеренерго», ряду державних вугільних шахт, а також комунальних підприємств, включно з організацією «Вода Донбасу».

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Державні підприємства

Статті • Банкрутство
Збиткові держпідприємства часто не можуть ініціювати провадження у справах про банкрутство через відсутність коштів на сплату судового збору та авансування витрат арбітражного керуючого

Державні підприємства

Статті • Банкрутство
У чому причина збитковості держпідприємств та як приватизація може змінити цю ситуацію

Державні підприємства

Статті • Банкрутство
Євробондове фіаско як продовження провальної боргової політики УЗ

Державні підприємства

Статті • Банкрутство
За сьогоднішніх умов державні підприємства мають можливість для широкого кола маніпуляцій

Державні підприємства

Статті • Банкрутство
Лише за перші 4 місяці 2021 року в СЕТАМі опублікували лотів на суму близько 10 млрд грн. А продали - на 1,6 млрд грн.

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні