В Україні зростуть зарплати вчителів

8 грудня 2023, 15:05Новини241

Этот материал также доступен на русском

Після початку повномасштабної війни в Україні велику кількість доплат вчителям скасували, проте вже у наступному році освітянам підвищать зарплатню

  • Посилання скопійованоlink copied

Українські вчителі можуть розраховувати на приємні зміни у своїх заробітних платах у 2024 році. Це буде відбуватися у два етапи, починаючи з 1 січня.

Редакція сайту Pro Гроші зібрала всю інформацію про те, як зміняться зарплати освітян у наступному році.

Яку суму виділили з держбюджету на освіту

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що заробітна плата вчителів у наступному році зросте на 21%. Це вдасться зробити завдяки загальному фінансуванню освіти у сумі 179 млрд гривень, що становить збільшення на 15% порівняно з 2023 роком.

“Загалом виплати освітянам наступного року зростуть на 21%. Середньомісячна розрахункова заробітна плата вчителя вищої категорії збільшується з 14,4 тис. гривень до 17,4 тис. гривень”, – заявив Шмигаль.

Як відбуватиметься зростання зарплат вчителів

Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий в ефірі програми “Сніданок з 1+1” розповів, що освітню субвенцію збільшили на 15,5 млрд гривень, а значна частина цих коштів буде спрямована на підвищення зарплат педагогам.

Він розповів, що план зі зростання оплати праці вчителям вдасться реалізувати у два етапи:

  • перший – з 1 січня, підвищення на 10%;
  • другий – з 1 квітня, підвищення на 12,6%.

Наразі, за словами міністра, середня зарплата вчителів становить приблизно 13 000 гривень, враховуючи різні фактори, такі як навантаження та стаж. Після першого етапу підвищення зарплати середнього вчителя складе понад 14 000 гривень, а після другого зросте до 16 000 гривень.

Скільки доплачують вчителям за перевірку зошитів

Згідно з Інструкцією Міністерства освіти України, вчителі можуть отримувати додаткову оплату за перевірку письмових робіт залежно від класу та навчальної дисципліни.

Наприклад:У І-IV класах ця оплата становить 15% від ставки заробітної плати. У V-XI (XII) класах і ЗВО І-II рівнів акредитації розміри оплати визначаються так:

  • мови та література – 20%;
  • математика – 15%;
  • іноземна мова, стенографія, технічна механіка (конструювання) та креслення – 10%;
  • викладачам курсів – 6% (за умови проведення відповідних робіт).

Важливо відзначити, що для вчителів загальноосвітніх шкіл, шкіл-інтернатів і училищ фізичної культури немає додаткової оплати за перевірку робіт з креслення.

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні