Зверніть увагу

В Україні змінили правила продажу квартир у новобудовах: що потрібно знати

5 січня 2023, 14:40Новини587

Этот материал также доступен на русском

Забудовники зможуть продавати квартири тільки після введення об’єкта в експлуатацію

  • Посилання скопійованоlink copied

3 січня Кабмін ухвалив рішення про внормування сфери будівництва в України, яке повинно сприяти реалізації іпотечної програми “єОселя” за допомогою затвердження мінімального розміру гарантійної частки будівництва.

Про це повідомили в Мінекономіки.

Відтак забудовники зможуть продавати квартири тільки після введення об’єкта в експлуатацію.

Мінімальний розмір гарантійної частки будівництва об’єктів, споруджених у майбутньому, становитиме 10% загальної площі для Києва, Дніпра, Львова, Одеси та Харкова, 5%– для всіх інших населених пунктів країни. Ця частка обтяжуватиметься державою і перебуватиме в заставі до моменту повної здачі об’єкта.

Заступник міністра економіки Денис Кудін вважає, що таке рішення може позитвно вплинути на сферу первинної нерухомості та простимулювати роботу будівельної галузі, зокрема, воно:

  • змотивує забудовника завершити будівництво, щоб зняти обтяження й отримати прибуток;
  • надасть гарантії про завершення будівництва третім особам;
  • посприяє реалізації програми “єОселя”.

Рішення важливе також з огляду на запуск програми іпотечного кредитування “єОселя” на ринку первинної нерухомості. Адже для визначення банками ризиковості операції з видачі іпотеки об’єкт незавершеного будівництва має бути внесений до державного реєстру з визначенням відсутності обтяження щодо гарантійної частки”, – наголосив Кудін.

Зауважимо, що обтяження речових прав на об’єкти нерухомості, споруджені в майбутньому, які включені до гарантійної частки, припинять разом з прийняттям в експлуатацію закінченого будівництва об’єкта.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні