В Україні збільшилась кількість платіжних банківських карток

11 червня 2024, 16:57Новини169

Этот материал также доступен на русском

Продовжує зростати і загальна кількість безконтактних платіжних карток

  • Посилання скопійованоlink copied

Загальна кількість емітованих платіжних карток в Україні досягла нового рекордного показника – 117,3 мільйона одиниць.

За статистичними даними Національного банку України, це на 1% більше порівняно з січнем поточного року. Більшість карток активно використовуються користувачами за найбільш популярними напрямками фінансової активності громадян та бізнесу.

“Кількість платіжних карток, з якими щомісяця здійснювалися видаткові операції, зросла на 2% – із 51,6 млн шт. у січні до 52,7 млн шт. у березні. Продовжує зростати і загальна кількість безконтактних платіжних карток – за підсумками березня цього року зростання на 3% порівняно з січнем. Загалом більше половини (59,5%) активних платіжних карток у березні – це безконтактні картки”, – зазначено у повідомленні Нацбанку.

Національний банк України/facebook.com

Токенізовані картки також набирають популярності: +7%

Як повідомляють у Національному банку, набирає популярності серед українців такий вид платіжної картки, як токенізовані картки, що мають посилений рівень захисту. Кількість таких нових видів карток зросла на 7% і на сьогодні складає 13,4 мільйона одиниць.

“Серед усіх активних карток токенізованою є кожна четверта. Як наслідок, лише зовсім невелика частина операцій (7% за сумою та 5,8% за кількістю) у I кварталі цього року здійснювалася в торговельній мережі з фізичним зчитуванням даних із носія картки… Решта операцій були безконтактними (з безконтактною карткою або за допомогою смартфонів та інших гаджетів). Їх сума у I кварталі 2024 року становила 403,0 млрд грн (у I кварталі 2023 року – 307,4 млрд грн)”, – вказано у інформації Національного банку.

Як повідомлялось у квітні 2024 року, американська технологічна компанія Sentry Enterprises презентувала запуск перших у світі карток із вбудованими OLED-дисплеями. Їхня унікальність у тому, що вони підсвічуються, коли їх докласти до платіжного терміналу. Користувачі зможуть побачити, чи знаходиться картка на достатній відстані від терміналу для оплати – чим ближче картка до терміналу, тим яскравішим буде підсвічування.

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НБУ

Статті • Влада i люди
Якщо намагатися пришвидшити темпи економічного зростання нацбанківськими інструментами, ми отримаємо або інфляцію, або бульбашки на фінансових ринках

НБУ

Статті • Влада i люди
Чи можна збільшити обсяги іпотечного кредитування без навантаження на державний бюджет?

НБУ

Статті • Влада i люди
Набувши популярності серед молоді, кешбек як інструмент підвищення лояльності невдовзі може зникнути з українського фінансового ринку

НБУ

Статті • Влада i люди
Чому державні банки готові підтримувати програму

НБУ

Статті • Влада i люди
1 липня минув рік, як Національний банк став регулятором для небанківських фінансових установ

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законопроєкт «Про кредитні спілки», зареєстрований під № 5125, 1 червня 2021 року був розглянутий Верховною Радою України у першому читанні та прийнятий за основу