Зверніть увагу

В Україні затвердили нові правила військового обліку

4 січня 2023, 17:09Новини294

Этот материал также доступен на русском

Військовий облік відбуватиметься через Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних і резервістів

  • Посилання скопійованоlink copied

Кабмін ухвалив новий порядок організації та ведення військового обліку в Україні, ним передбачено низку нововведень. Так, про це свідчить ухвалена ще 30 грудня 2022 року постанова під № 1487.

Документ було оприлюднено 3 січня 2023-го.

Так, тепер військовозобовʼязані можуть передавати дані військкоматам через “Дію”, зокрема під час зміни місця проживання. Зазначимо, що на військовий облік почнуть брати із 16 років (раніше було із 17).

Крім того, у 2023 році приймати на роботу або навчання військовозобов’язаного зможуть лише після надання військового квитка, або після постановки на військовий облік. А усі центри зайнятості тепер будуть подавати інформацію про безробітних військовозобов’язаних.

Документ також покладає на керівників підприємств обов’язок сповіщати працівників про призов. Співробітники військового комісаріату тепер зможуть робити побудинковий обхід після отримання офіційного дозволу від мера, сільського чи селищного голови. А ще вести військовий облік військовозобов’язаних українців, які після 24 лютого виїхали з України, будуть дипломатичні відомства. Вони також мають сприяти поверненню таких громадян до нашої країни.

Також військовий облік поділили на загальний і спеціальний. До першого належать військовозобов’язані, в яких немає броні, до спеціального – ті, в яких є бронь.

Жінки, які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю і не перебувають на військовому обліку до затвердження цього порядку, можуть працевлаштовуватися як невійськові до кінця 2026-го року.

Мобілізація в Україні

З першого дня великої війни РФ проти України, 24 лютого 2022 року, в нашій країні було оголошено мобілізацію. У Міноборони наголошували, що мобілізація триватиме стільки, скільки необхідно, щоб доукомлектувати всі необхідні підрозділи.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Перелік підстав евакуації авто є виключним

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Вивезення підприємств здійснюється у випадках, коли існує така логістична можливість без надмірної загрози для водіїв та залізничників

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Для бизнеса важно не иметь «открытой валютной позиции»

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Протягом одного року, до 1 вересня 2022 року, українці матимуть змогу відкрито заявити державі про свої реальні статки, зокрема про ті, з яких не було сплачено податки

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Значна увага ревізорів прикута до суб’єктів великого підприємництва, у яких обсяг можливих порушень та, відповідно, податкових донарахувань найбільший

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Чим прозоріша система, тим менше пільг й менше порушень