В Україні залишилось 69 банків, – НБУ

6 квітня 2022, 16:00Новини314

Этот материал также доступен на русском

У березні на ринку небанківських фінансових послуг з’явився один новий гравець, а 165 учасників залишили ринок

  • Посилання скопійованоlink copied

За повідомленням Нацбанку, у березні 2022 року кількість учасників небанківського фінансового ринку зменшилася до 1682 (станом на 31 березня) з 1846 (станом на 28 лютого).

Кількість банків станом на 31 березня становить 69.

Також упродовж березня Національний банк зареєстрував одну фінансову компанію.

Водночас із реєстрів виключено 165 учасників ринку: одна фінансова компанія та один страховий брокер залишили ринок добровільно, а сім фінансових компаній, 62 ломбарди, 70 кредитних спілок та 24 лізингові компанії виключені примусово.

Станом на 31 березня на небанківському ринку працювали 132 страховики non-life (порівняно з попереднім місяцем кількість не змінилася) та 13 life-страховиків (кількість не змінилася), 197 ломбардів (було 259), 205 кредитних спілок (було 275), 110 лізингових компаній (було 134), 894 фінансові компанії (було 901), 64 страхові брокери (було 65) та 67 колекторських компаній (кількість не змінилася).

Крім того, на ринку визнано 24 банківські групи (було 25) та 24 небанківські фінансові групи.

На платіжному ринку діє 38 національних платіжних систем, ураховуючи державні, та 16 міжнародних платіжних систем.

Ухвалені рішення з питань ліцензування та реєстрації

У березні до Національного банку надійшло 39 запитів від учасників ринку на реєстраційні та ліцензійні дії. Найбільша кількість запитів стосувалася фінансових компаній, ломбардів і лізингодавців – 22. Кількість запитів щодо кредитних установ (банки та кредитні спілки) становила 13, страховиків – 4.

Протягом березня Національний банк застосовував заходи впливу до учасників небанківського фінансового ринку. Зокрема, регулятор примусово анулював усі ліцензії 22 учасникам ринку – трьом фінансовим компаніям, одному ломбарду та 18 кредитним спілкам. Три фінансові компанії відмовилися від усіх ліцензій добровільно. Крім того, примусово анульовано частину з наявних ліцензій трьом страховим компаніям. Чотири фінансові компанії відмовилися від частини наявних ліцензій добровільно. Відмовлено у видачі ліцензії одній страховій компанії.

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НБУ

Статті • Влада i люди
Якщо намагатися пришвидшити темпи економічного зростання нацбанківськими інструментами, ми отримаємо або інфляцію, або бульбашки на фінансових ринках

НБУ

Статті • Влада i люди
Чи можна збільшити обсяги іпотечного кредитування без навантаження на державний бюджет?

НБУ

Статті • Влада i люди
Набувши популярності серед молоді, кешбек як інструмент підвищення лояльності невдовзі може зникнути з українського фінансового ринку

НБУ

Статті • Влада i люди
Чому державні банки готові підтримувати програму

НБУ

Статті • Влада i люди
1 липня минув рік, як Національний банк став регулятором для небанківських фінансових установ

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законопроєкт «Про кредитні спілки», зареєстрований під № 5125, 1 червня 2021 року був розглянутий Верховною Радою України у першому читанні та прийнятий за основу