В Україні з’явилася шахрайка, яка називає себе Богородицею і вганяє людей у борги
Этот материал также доступен на русском
Із початком війни чимало аферистів стали наживатися на родинах військовослужбовців
Свята Богородиця серед нас. Принаймні так називає себе жінка, яка вважає, що отримала дар зцілювати людей. Звісно, за грошову пожертву. Їй уже довірилися чимало родин військовослужбовців, які в пошуках надії знайшли “Пречисту” та її послуги. Мережею несеться обурення.
Чому самопроголошена Богородиця має такий вплив та чи будуть у справі розбиратися правоохоронці, дивіться в сюжеті журналістки “5 каналу” Марії Дрозд.
“Свята Пречиста” зійшла до людей. Жінку, яка вважає себе втіленням матері Христа, звуть Ганна Фесун. У своїх соцмережах вона запевняє, що отримала Боже благословення і вже понад два роки володіє даром зцілення. Але свої діяння Ганна, чи то пак “Богородиця”, робить не задарма. Користувачі, знайомі з її клієнтками, пишуть про десятки тисяч гривень плати за її послуги.
“Мені написала малознайома дівчина. Просила гроші, щоб дати “жінці, яка енергетично підтримує” її коханого, який у комі. Далі зʼясувалося, що коханий уже понад пів року в комі. За кордоном у лікарні. А в Україні якась жінка “шле енергію”, щоб він жив. Вона це може робити тільки тоді, якщо дівчина буде їй віддячувати. Енергія працює за обмін на кошти, як я зрозуміла. І це відбувається давно”, – написала користувачка соцмереж Надія Потоцька.
Чоловік, який буцімто перебуває в комі, – Дірк, боєць Інтернаціонального легіону. Із потерпілою вони познайомилися в Німеччині, а коли та повернулася додому, чоловіку нібито погіршало. І про стан Дірка звітує якась третя особа. Ім’я дівчини згодом назвала і сама “Богородиця”. Це письменниця Анна Луцюк. Її колеги та друзі почали бити на сполох у мережі. Кажуть, не раз застерігали жінку, що її, ймовірно, ошукали, і намагалися витягнути з тенет підозрілої діячки.
“Сестра влізла у кредити та борги. Листи та дзвінки з банків стали чимось буденним, тому що вона винна десятки тисяч гривень за духовну працю “Богородиці”. Мій тато, який був в той час на війні, намагався ці кредити гасити, тому що не знав і не бачив іншого виходу із ситуації, як і загалом наша сім’я. Боляче і нестерпно спостерігати за цим, тому що з погляду закону нічого не відбулося, Аня добровільно надсилає гроші, відштовхуючи від себе всіх, хто не сприймає її точки зору, а Фесун радо виманює їх, живучи своє найкраще життя”, – розповіла сестра Анни.
Ба більше, ймовірно, Дірк був спеціально підісланий Ганною Фесун. Про це пише журналіст Богдан Логвиненко. За його інформацією, у жодному з підрозділів Інтернаціонального легіону не знають ні про якого Дірка. Псевдобогородицю вже прозвали новою українською Марією Деві Христос. Але окрім глузувань, користувачі здебільшого обурюються такою діяльністю.
“Колись по юності ми з подружками на святого Андрія розкладали по приколу карти на женихів і робили натальні карти. Але цьому сприяли пляшки вина, певна невпевненість у собі і банальна цікавість. Але оце все – просто треш, угар і лютєйша єб*нина. Прайс у жіночки дай Боже, легше сходити до дипломованого психолога”, – написала Марина Данилюк-Ярмолаєва.
“Вона збирає якісь пожертви та обіцяє щось там. За це її називають шахрайкою. Ну, ок. А чим це відрізняється від інших релігій?”, – написав Юрій Бірюков.
“Якщо читати спогади учасниць про те, як відбуваються “ритуали” Ганни Фесун – це типовий шлях тоталітарних сект із голодуванням і відсутністю сну впродовж декількох діб та гіпнотичним впливом, у якому “Богородиця” підпорядковує собі свою жертву, яка має згодом порвати всі контакти з колишнім життям та знайти свою долю, яка також буде цілком керованою”, – написав Богдан Логвиненко.
Свого часу Ганна Фесун була співвласницею популярної кав’ярні у столиці. Згодом заклад закрили, а в жінки залишилася заборгованість за оренду та непогашені кредити. Хейт у мережі жінка називає викривленою інформацією, а те, що бере гроші за свої послуги, цілком нормальним явищем.
“Якщо вас зачіпає, що інша людина заробляє гроші своєю працею, розберіться самі з собою, що саме вас зачіпає, що вас тригерить”, – сказала Ганна Фесун.
Ситуація не на жарт занепокоїла людей, які переживають за гаманець і почуття своїх знайомих. Із початком війни чимало аферистів стали наживатися на родинах військовослужбовців, бо ж ті через свої переживання дуже вразливі.
“Вони дуже сильно піддаються впливу стресу і тривоги, а тривога і стрес якраз вимикають нормальне функціонування тієї структури головного мозку, яка відповідає за критичне мислення. Ладні чіплятися за будь-який гачок, який дасть їм можливість зрозуміти, що вихід є, що тобі допоможуть. Навіть вмикається магічне мислення”, – пояснила психологиня Аліна Сальникова.
Вона рекомендує перевіряти будь-яку інформацію, хоч якою привабливою вона здавалася б. Люди, які донатили кошти на лікування військового, навіть не підозрювали, що давали гроші на так звану енергетичну підтримку. І закликають правоохоронців узятися за цю справу. Натомість у Нацполіції кажуть, що ситуація неоднозначна. Кваліфікувати дії Ганни Фесун як шахрайство складно, бо ж люди добровільно відправляли кошти.
“Національній поліції, в тому числі оперативному підрозділу, потрібно знайти докази, які виставлять перед судом, про те, що дана особа, безпосередньо “Жива Богородиця”, мала умисел на те, щоб під даним приводом заволодіти коштами. Станом на сьогодні заяв від потерпілих або інших повідомлень до Нацполіції не надходило. Люди добровільно передають кошти, адже вірять, що дана допомога буде їм актуальна”, – зазначив головний оперуповноважений сектора протидії шахрайству ДКР НПУ Олександр Степанов.
Зокрема, проблема в тому, щоб перевірити, чи справді жінка ошукала і не надала сплачену послугу. Лишень за цей рік правоохоронці виявили більш як 50 тисяч випадків шахрайства. Ну а людям, які вдаються до афер, загрожує від 3 до 12 років ув’язнення.
Марія Дрозд, “5 канал”
-
Кабмін розширив коло отримувачів пільгового кредитування для встановлення домашньої генерації
1 листопада 2024, 18:00 • Новини
-
Уряд схвалив експериментальний проєкт зі створення безпечних умов у школах
1 листопада 2024, 17:49 • Новини
-
У Німеччині визнали провал власної програми працевлаштування біженців з України
1 листопада 2024, 17:38 • Новини
-
У жовтні в Україні сертифікували понад 10 приватних шкіл БПЛА
1 листопада 2024, 17:27 • Новини
-
«Зроблено в Україні»: Перші індустріальні парки України отримали держфінансування
1 листопада 2024, 17:17 • Новини
-
СБУ ліквідувала нові схеми для ухилянтів: затримали посадовців МСЕК
1 листопада 2024, 17:04 • Новини
-
МВФ та Канада – основні зовнішні кредитори держбюджету України в жовтні
1 листопада 2024, 16:55 • Новини
-
Український оборонний сектор залучив $25 мільйонів
1 листопада 2024, 16:43 • Новини
-
Проекти та інноваціїУкраїнці з 35 країн світу мають змогу захистити свої права через Електронний суд1 листопада 2024, 16:32 • Новини • Проекти та інновації
-
Банк, книгарня та телекомунікаційне обладнання — УЗ провела торги зі здачі в оренду площ на вокзалах
1 листопада 2024, 16:21 • Новини
-
«Охматдит» повністю готовий до роботи взимку – МОЗ
1 листопада 2024, 16:09 • Новини
-
Проблемні боргиБорги комунальних підприємств Харкова перед “Харківобленерго” зросли до 2,4 млрд грн1 листопада 2024, 16:00 • Новини • Проблемні борги
-
Податкові борги українців складають близько 160 млрд грн — економіст
1 листопада 2024, 15:50 • Новини
-
Майже 400 млн грн державної підтримки отримали ще 8 тис. фермерських господарств
1 листопада 2024, 15:39 • Новини
-
Прибуток Amazon виріс на 55% завдяки хмарним сервісам
1 листопада 2024, 15:28 • Новини
-
За кордономПонад 200 торгових центрів по всій Росії опинилися на межі банкрутства1 листопада 2024, 15:15 • Новини • За кордоном
-
Огляд ЗМІЯк часто потрібно міняти подушки і чому це важливо: поради експертів1 листопада 2024, 15:05 • Новини • Огляд ЗМІ
-
Власна справа: майже 4 млрд грн податків сплатили до бюджету отримувачі грантів
1 листопада 2024, 14:57 • Новини
-
У Києві судитимуть адвоката, який у шахрайський спосіб став власником квартири у Солом’янському районі
1 листопада 2024, 14:44 • Новини
-
У листопаді Укрпошта оновлює стандарти пакування відправлень
1 листопада 2024, 14:37 • Новини
-
Google додає ШІ у свої карти: тепер можна буде спитати, де найкращі краєвиди
1 листопада 2024, 14:28 • Новини
-
Зверніть увагуЗ наступного тижня в Україні можуть поновити графіки відключення електроенергії1 листопада 2024, 14:14 • Новини • Зверніть увагу