В Україні з 1 січня запустять реєстр об’єктів культурної спадщини

30 листопада 2023, 12:00Новини162

З понад 140 тис. пам’ятників наразі в систему вже введено дані про 105,53 тис. об’єктів

  • Посилання скопійованоlink copied

Інформаційно-комунікаційна система обліку нерухомих об’єктів культурної спадщини України “Державний реєстр нерухомих пам’яток України” (“єПам’ятка”) буде запущено 1 січня 2024 року

Про це повідомив в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв, передає Інтерфакс-Україна.

Завдання з розробки Держреєстру нерухомих визначних пам’яток України знаходиться у фінальній стадії реалізації. Ми очікуємо, що з 1 січня кожен громадянин України зможе зайти на e-pamiatka.gov.ua та подивитися дані про більшість пам’ятників, що існують на сьогодні на території України”, – сказав Карандєєв.

Реєстр містить список об’єктів культурної спадщини України, що знаходяться під охороною держави, та дозволить сформувати єдиний масив даних про всі такі об’єкти, у тому числі й ті, що зараз знаходяться на окупованих територіях.

За словами голови Мінкультури, із понад 140 тис. пам’ятників наразі в систему вже введено дані про 105,53 тис. об’єктів культурної спадщини в галузі архітектури, археології, історії, монументального мистецтва, науки та техніки, ландшафту та садово-паркового мистецтва.

“Реєстр пам’ятників дозволить нам з вами мати якісні процедури, що стосуються збереження пам’яток. Наступний крок, який необхідно зробити, – упорядкувати документацію на пам’ятки. Це друга складова – зобов’язання як власника, так і сторонніх осіб стосовно того, що саме є предметом охорони , яким чином необхідно зберігати та керувати”, – наголосила заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Наталія Козловська.

Очікується, що запровадження реєстру перешкоджатиме хаотичній забудові в історичних ареалах міст, особливо під час повоєнного відновлення, а також оптимізує процеси охорони пам’яток України на всіх рівнях державного управління.

Уточнюється, зокрема, що “єПам’ятка” взаємодіятиме з Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва, через яку забудовники зможуть отримати узгодження та дозволи на роботи в історичних містах та на пам’ятках в онлайн-режимі, що знизить корупційні ризики у галузі будівництва.

Джерело: https://biz.censor.net/n3458600

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні