Проекти та інновації

В Україні виплачуватимуть компенсації за пошкоджені внаслідок війни автомобілі: деталі законопроекту

27 травня 2024, 14:33Новини202

Этот материал также доступен на русском

В Україні внаслідок війни, розв’язаної росією, станом на початок 2024 року було пошкоджено або знищено понад 210 тисяч автомобілів

  • Посилання скопійованоlink copied

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №11147, який передбачає відшкодування шкоди автовласникам за пошкодження та знищення автомобілів унаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених російською агресією.

Як хочуть виплачувати компенсацію?

Оскільки законопроєкт ще на стадії розгляду, точний механізм виплат поки що не встановлено. Однак уже передбачається, що процес буде аналогічний програмі “єВідновлення”.

Процедура передбачатиме подання електронної заявки через портал “Дія” або паперової через ЦНАП, заповнення необхідних даних, а також надання фотографій і відеозаписів, що підтверджують факт пошкодження або знищення автомобіля.

Усю інформацію буде внесено до Державного реєстру майна, що постраждало через бойові дії, теракти або диверсії, спричинені військовою агресією Росії. Після ухвалення рішення користувач отримає повідомлення із зазначенням подальших кроків.

Спеціальна комісія визначатиме розмір компенсації індивідуально на основі отриманих даних. У разі позитивної відповіді кошти будуть зараховані на банківський рахунок власника пошкодженого автомобіля.

Хто зможе подати заяву?

Заяву зможуть подати як юридичні, так і фізичні особи, а також їхні спадкоємці або правонаступники.

Отримати компенсації можна буде за пошкоджені та знищені автобуси, вантажні та легкові автомобілі, причепи, напівпричепи.

Законопроєкт також передбачає, що джерелами фінансування виплат за пошкоджені та знищені автомобільні транспортні засоби мають стати “Фонд відновлення майна та зруйнованої інфраструктури у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації”, міжнародна фінансова допомога, репарації від РФ або інші джерела, не заборонені українським законодавством.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Законопроект №10044 передбачає розширення повноважень Рахункової палат на всі публічні кошти

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Як держава може підтримати і захистити власну економіку в умовах російської агресії?

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Після пояснення незрозумілих для народних депутатів юридичних термінів, законопроект 4409 був рекомендований до ухвалення у другому читанні і в цілому

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Розроблений Мін’юстом законопроект 4409 про внесення змін до Кодексу з процедур банкрутства ще чекає на розгляд під час нинішньої сесії Верховної Ради, але експерти вже готуються до…