В Україні видали першу іпотеку під пільгові 7%

8 серпня 2023, 15:15Новини503

З 1 серпня уряд розширив програму пільгового іпотечного кредитування “єОселя”

  • Посилання скопійованоlink copied

В Україні видали перший пільговий іпотечний кредит за програмою “єОселя” під 7% після її розширення.

Завдяки цьому, як повідомляє Міністерство економіки в Facebook, молода сім’я, яка довгий час мешкала в гуртожитку, придбала двокімнатну квартиру під Києвом.

“Сьогодні “Укргазбанк” видав перший кредит за програмою “єОселя” під 7% річних… Нині подружжя з сином мешкає в гуртожитку”, – йдеться у повідомленні.

В міністерстві повідомляють, що кредити на житло з 1 серпня стали доступнішими для ще більшої кількості українців. Взяти іпотеку під 7% можуть ветерани та члени їхніх сімей, учасники бойових дій, люди, які отримали інвалідність внаслідок війни, сім’ї загиблих ветеранів та військових, а також усі українці, які не мають власного житла, або воно занадто мале.

“єОселя”

Програма “єОселя” запрацювала в Україні з жовтня 2022 року і спершу була доступна лише для чотирьох категорій громадян: військовослужбовців, медиків, педагогів та науковців. Усі вони могли отримати житло в іпотеку під 3 відсотки річних з початковим внеском у 20% та терміном погашення 20 років.

В травні 2023 року повідомлялося, що реалізація програми “єОселя” для придбання житла на первинному ринку потребуватиме щонайменше 20-25 млрд грн – саме такий обсяг коштів може задовольнити накопичений кредитний попит з початку дії програми пільгової іпотеки на квартири від забудовників.

22 червня 2023 року “єОселя” запрацювала в житлових об’єктах на етапі будівництва. Повідомлялося, що більшість потенційних позичальників цікавлять одно- та двокімнатні квартири площею від 40 м кв. до 70 м кв. у новобудовах великих міст.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Перелік підстав евакуації авто є виключним

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Вивезення підприємств здійснюється у випадках, коли існує така логістична можливість без надмірної загрози для водіїв та залізничників

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Для бизнеса важно не иметь «открытой валютной позиции»

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Протягом одного року, до 1 вересня 2022 року, українці матимуть змогу відкрито заявити державі про свої реальні статки, зокрема про ті, з яких не було сплачено податки

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Значна увага ревізорів прикута до суб’єктів великого підприємництва, у яких обсяг можливих порушень та, відповідно, податкових донарахувань найбільший

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Чим прозоріша система, тим менше пільг й менше порушень