В Україні відбувається масове закриття банківских відділень

19 квітня 2024, 14:14Новини483

Этот материал также доступен на русском

Данило Гетманцев повідомив, що за даними на 1 квітня 2024 року в Україні функціонували 5108 відділень банків

  • Посилання скопійованоlink copied

З початку року у нашій країні різко скоротилася кількість відділень банків. У перші три місяці філій фінансових установ стало на 30 менше. Максимальну кількість закрив Credit Agricole. Він за квартал припинив роботу 12 структурних підрозділів, це практично кожне 10-те відділення.Ця банківська мережа з початку війни зменшилася на чверть.

Лідируючу позицію щодо скорочення відділень також займає Полтава банк – 9 відділень та ПриватБанк – 5.

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив, що за даними на 1 квітня 2024 року в Україні функціонували 5108 відділень банків.

45% із них припадає на два державні держбанки: ПриватБанк – 1127 та Ощадбанк – 1181. Найбільш розвинена мережа серед недержавних банків – в Укрсиббанку – 223 та ПУМБ – 222.

А 5 із 63 банків працюють без структурних підрозділів.

“Отже, невпинний тренд на скорочення банківської мережі триває. З початку війни закрилася майже чверть усіх відділень”, – зазначив депутат ВРУ.

За словами нардепа, причини такої ситуації у банківській сфері різні. Однак їх можна умовно поділити на три групи:

  • виведення банків з ринку;
  • війна (втрата контролю над частиною українських територій та питання безпеки);
  • оптимізація бізнес-процесів та технологій (розвиток інтернет-банкінгу, нео-банків, фін-теку, віддаленої верифікації, впровадження штучного інтелекту тощо).

Нагадаємо, що бойові дії та ракетні атаки з боку російських окупантів, захоплення населених пунктів призвело до того, що банки почали масово закриватися відразу після 24 лютого 2024 року. Вони не мали можливості продовжувати працювати в окупованих населених пунктах Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей. Однак на Херсонщині після деокупації частини території роботу було відновлено.

За прогнозами банківського сектора, в Україні очікується падіння прибутковості вкладів та відсотків за кредитами. Якщо Нацбанк знизить облікову ставку, вже до кінця поточного року депозитні ставки зменшаться на 3,5-4,5%, а кредити стануть доступнішими на 2-3%.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Банкрутство банків

Статті • Банкрутство
І про кого воліють «забути» в Офісі Генпрокурора

Банкрутство банків

Статті • Банкрутство
У 2014-2017 роках судів по скасуванню результатів конкурсу фактично не було, тому що недобросовісні позичальники могли домовитися з недобросовісними біржами про результати торгів

Банкрутство банків

Статті • Банкрутство
Якщо для боржників їх кредит – це можливість збагатитися, то для платників податків та банків це суттєва проблема.