В Україні судитимуть учасника міжнародного хакерського угруповання, яке завдало збитків на 3 млрд грн

11 жовтня 2024, 16:57Новини116

Этот материал также доступен на русском

Зловмиснику загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна

  • Посилання скопійованоlink copied

Восени минулого року українські кіберполіцейські в рамках міжнародної операції затримали 49-річного киянина, який був одним з найактивніших учасників хакерського угруповування. Воно атакувало промислові підприємства в різних країнах з 2018 року і завдало значних збитків. У вересні поліція завершила досудове розслідування відносно українського фігуранта й повідомила, яке покарання йому загрожує.

Міжнародна група хакерів використовувала розроблені ними віруси-шифрувальники для атак на сервери провідних світових компаній у Франції, Німеччині, США, Норвегії, Нідерландах і Канаді. Загальна сума збитків від діяльності групи оцінюється в 3 млрд грн.

Як повідомили в Нацполіції, для знешкодження групування була проведена багаторівнева міжнародна спецоперація, до якої долучилися Європол, Євроюст і правоохоронці з кількох провідних країн світу, зокрема українська Кіберполіція.

У співпраці з ними українські поліцейські виявили криптоактиви на суму понад 24 млн гривень, 9 елітних автомобілів та 24 земельних ділянки загальною площею майже 12 га. На це майно наклали арешт.

Повідомляється, що в одному з випадків хакерам вдалося заблокувати понад 4000 інформаційних систем норвезького підприємства і зашифрувати наявну там інформацію, після чого вимагали 2500 біткоїнів (еквівалент 348 млн грн) за її дешифрування. Сума завданої підприємству майнової шкоди шляхом тимчасового зупинення його діяльності внаслідок кібератаки складала 8,9 млн євро.

У вересні 2024 правоохоронці завершили досудове розслідування відносно українського учасника цієї хакерської групи й скерували обвинувальний акт до суду. Зловмиснику загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?