Проекти та інновації

В Україні створюють Агенцію оборонних технологій – чим буде займатись нове держпідприємство

19 лютого 2024, 15:00Новини562

Этот материал также доступен на русском

Основне завдання – впровадження інноваційних видів зброї

  • Посилання скопійованоlink copied

До існуючої системи “Укроборонпрому” додається інноваційна агенція у галузі оборони.

У квітні має бути створено державне підприємство “Агенція оборонних технологій”. Це передбачає план пріоритетних дій Уряду на 2024 рік.

Держпідприємство “Агенція оборонних технологій” має впроваджувати результати наукових досліджень під час створення нових високотехнологічних зразків озброєння. Також до завданням нового підприємства є створення військової та спеціальної техніки для підвищення рівня обороноздатності.

Ці завдання мають виконуватись в умовах воєнного стану та у післявоєнний період.

Квітневий дедлайн “Агенції” та інші новації

Наразі квітневий дедлайн лише для розроблення та подання Кабінетові Міністрів проєкту розпорядження КМУ. Опікуватись питанням створення та впровадженням у масштабне виробництво має Мінстратегпром

У листопаді мають бути створені галузеві науково-виробничі об’єднання за участю господарських товариств в оборонно-промисловому комплексі. у березні уряд також планує повністю визначити законодавчими нормами процедуру передачі державного майна в господарчі товариства ОПК.

Раніше зазначалось, що більшість довоєнних проєктів держави, щодо оснащення та переоснащення ЗСУ новими видами зброї не були реалізовані у промисловому масштабі, а деякі залишились виключно на папері. В Україні є потужності для створення високоякісних зразків зброї для відсічі агресії, проте є проблема з реалізацією науково-технічних ідей на практиці.

29 червня 2023 року оголошено реорганізацію державного підприємства “Укроборонпром” в акціонерне товариство “Українська оборонна промисловість”.

Головою наглядової ради АТ “Українська оборонна промисловість” (Укроборонпром) обрано Давіда Ломджарію. “16 січня 2024 року головою наглядової ради Акціонерного товариства “Українська оборонна промисловість” було обрано Давіда Ломджарію, який є представником держави від Міністерства оборони України”, – зазначено в повідомленні.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Укроборонпром

Статті • Банкрутство
Попри війну, майно з "оборонки" переходить у чужу власніть, на землі заводів з’являються ЖК, їхні глави за держгроші орендують транспорт у самих себе

Укроборонпром

Статті • Банкрутство
Ми будемо використовувати всі доступні правові інструменти, щоб відновити справедливість, повернути державні землі законному користувачу та використовувати їх на благо країни.

Укроборонпром

Статті • Банкрутство
Керівник департаменту з питань банкрутства Міністерства юстиції України Владислав Філатов прокоментував окремі положення законодавства щодо реформування Укроборонпрому

Розслідування

Статті • БОРГ-review; Банкрутство
Роки минають, світ модернізується, а питання ефективного управління державними підприємствами Міністерства оборони досі не вирішене.