В Україні стрімко знижується врожайність зернових – як це вдарить по економіці

15 липня 2023, 11:31Новини1947

Наразі фіксується менша врожайність приблизно на 10-15%, проте ключовими для точніших прогнозів будуть наступні тижні

  • Посилання скопійованоlink copied

В Україні прогнозують загальне зменшення урожайності зернових у межах 5% в порівнянні з минулим роком. Для точного прогнозу ключовими стануть наступні два тижні.

Про це повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький в ефірі загальнонаціонального марафону.

“Зараз ще важко об’єктивно порівняти кінцеві цифри з попереднім роком, оскільки цього року ми бачимо затримку з вегетацією, дозріванням і збором приблизно на 2-3 тижні. Але якщо подивитися на фазу самих жнив, то все-таки врожайність трішки залишається меншою, ніж минулого року”, – сказав Висоцький.

Він підкреслив, що наразі фіксується менша врожайність приблизно на 10-15%, проте ключовими для точніших прогнозів будуть наступні тижні.

“У цілому за підсумком збирання як мінімум ранньої зернової групи, очікуємо, що все-таки урожайність знизиться, але не більше ніж на 5% до минулого року. Подивимося з урахуванням цієї затримки з вегетацією і погодного фактора, бо фініш збору ранньої зернової групи буде не раніше серпня”, – додав заступник міністра.

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні