Проблемні борги

В Україні розпочалася масова реструктуризація газових боргів

29 жовтня 2021, 16:58Новини222

Этот материал также доступен на русском

Компанії ТКЕ, газові компанії, а також підприємства, що займаються водопостачанням і каналізацією, які мають борги перед Нафтогазом, будуть внесені до Реєстру боржників.

  • Посилання скопійованоlink copied

В Україні стартувала масова реструктуризація газових боргів комунальних підприємств. Комунальна галузь країни сумарно заборгувала головному постачальнику газу близько 100 мільярдів гривень. Наразі, поки ці підприємства не укладуть договори з Нафтогазом із графіками погашення цих боргів, новий газ вони не отримають, пише Today.ua, зазначає “Голос Карпат”.

Так, компанії ТКЕ, газові компанії, а також підприємства, що займаються водопостачанням і каналізацією, які мають борги перед “Нафтогазом”, будуть внесені до Реєстру боржників. Після цього вони зможуть укласти договори з “Нафтогазом” щодо їхньої реструктуризації та поступової виплати.

Як зазначається, про початок процесу реструктуризації газових боргів повідомила пресслужба Мінрегіону. У повідомленні йдеться, що доки договори про реструктуризацію не будуть укладені, підприємство не зможе отримати газ у новому опалювальному сезоні. Новий договір про постачання газу укладатиметься лише на основі реструктуризованої заборгованості. Про це нагадала заступник міністра розвитку громад і територій Наталія Хоцяновська.

З кожним підприємством окремо укладатимуть договір з умовами та строками погашення заборгованості. У Мінрегіоні також зазначають, що всі борги, які підлягають реструктуризації, вже піддані детальному аналізу та верифіковані відповідними територіальними комісіями..

Отже, маючи гарантії оплати цих боргів, “Нафтогаз” зможе відпускати комунальникам газ у новому опалювальному сезоні.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки

Енергетика

Статті • Банкрутство
Обслуговування квартири коштуватиме на 10 — 20% дешевше, якщо будинок отримає грант на енергомодернізацію. Як це здійснити?