Проекти та інновації

В Україні пропонують легалізувати виробництво крафтових спиртних напоїв

20 березня 2023, 10:28Новини144

Этот материал также доступен на русском

Законопроєкт також сприятиме просуванню української крафтової продукції на зовнішні ринки

  • Посилання скопійованоlink copied

Україна має на законодавчому рівні підтримати малого виробника крафтових спиртних напоїв та спиртових дистилятів. Таку думку озвучив першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький під час засідання податкового та аграрного комітетів ВРУ.

Так, на розгляд Верховної ради буде винесений проєкт закону № 5762 «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення умов виробництва дистилятів суб’єктами малого підприємництва».

Висоцький зазначив, що законопроєкт має стимулювати розвиток та допоможе легалізувати малих підприємців, які виробляють та продають крафтові спиртні напої та спиртові дистиляти.

«Цей законопроєкт разом із Законом України «Про географічні зазначення спиртних напоїв» допоможуть вирішити одразу декілька завдань, зокрема узгодити питання ліцензування виробництва та продажу спиртових дистилятів та спиртних напоїв, створення додаткових можливостей для переробки сільськогосподарської продукції», – наголосив він.

На його думку, законопроєкт також сприятиме просуванню української крафтової продукції на зовнішні ринки, оскільки в Україні є всі умови для розвитку унікальної за якісними та смаковими властивостями продукції.

«Зараз важливо допомагати розвитку галузей підприємництва, які наповнюють бюджети усіх рівнів, та позитивно впливають на зайнятість населення, особливо у сільській місцевості», – пояснив Висоцький.

Відповідно до документа, пропонується внести до законів «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», «Про ліцензування видів господарської діяльності», «Про виноград та виноградне вино», зокрема:

  • визнати малими виробниками дистилятів суб’єктів господарювання, що виробляють спиртові дистиляти та спиртні напої з власних дистилятів, обсяг реалізації яких не перевищує 10 тис. декалітрів за календарний рік, та встановити вимоги до їх матеріально-технічної бази;
  • спростити процедуру ліцензування виробництва та зменшити вартість ліцензії на оптову торгівлю спиртними напоями для малих виробників дистилятів з 500 тис. грн до 30 тис. грн;
  • розширити перелік спиртових дистилятів, дозволених для використання у виробництві алкогольних напоїв;
  • узгодити норми законодавства щодо ліцензування виробництва та продажу спиртових дистилятів, виключивши положення щодо обов’язкової сертифікації спирту, дистилятів, біоетанолу і тютюнових виробів.
Теги
Теги
За кордоном
Вчора, 17:47 • Новини • За кордоном
Колізії та конфлікти
16 травня 2024, 15:55 • Новини • Колізії та конфлікти

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні