Огляд ЗМІ

В Україні прогнозують аномальну погоду восени: що чекати вже у вересні

23 серпня 2023, 18:00Новини1364

Этот материал также доступен на русском

Очікується, що у першій половині місяця на значній території країни ще зберігатиметься літня погода

  • Посилання скопійованоlink copied

На відміну від мінливої погоди влітку, осінь, зокрема і вересень, в Україні буде теплим і сухим – ця погода буде аномально теплою за останні роки.

Про це розповіла синоптикиня Укргідрометцентру Віра Балабух, інформує Gazeta.ua.

За її словами, такий прогноз на першу половину осені склали за розрахунками прогностичних центрів США, Великобританії, Німеччини, Франції, Японії, Європейського центру середньотермінових прогнозів.

“Вересень – перший місяць метеорологічної осені. Протягом нього відбувається поступовий перехід від літніх до осінніх процесів. Очікується, що у першій половині місяця на значній території країни ще зберігатиметься літня погода. Загалом вересень в Україні у цьому році ймовірно буде теплим і посушливим”, – наголосила Балабух.

Середня температура повітря протягом сезону може виявитися вищою на приблизно один градус Цельсія, порівняно з останніми десятиліттями. Хоча це не означає, що такі надзвичайно теплі дні будуть нормою, за даними метеорологів, вони, особливо, будуть переважати на заході країни.

Як тільки стовпчики термометрів опустяться нижче 15 градусів, відбудеться суттєве похолодання, це стане відомо за 3-5 днів.

У жовтні та листопаді також передбачається, що середньомісячна температура повітря може перевищити норму на 1 градус Цельсія. Поступово тривалість світлового дня буде зменшуватися, а температура повітря буде поступово падати. Ночі стануть значно холоднішими.

“Зростатиме кількість затоків арктичного повітря. Відповідно, слід очікувати тумани, похмурі дні, мряки та заморозки. Можливе утворення ожеледі та навіть снігопадів, насамперед в Карпатському регіоні. Тому погода протягом другої половини осені може бути нестійкою з чергуванням теплих і холодних повітряних мас. При цьому температура повітря може бути вищою за кліматичну норму”, – підкреслила синоптикиня.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна