Проекти та інновації

В Україні можуть спростити перепродаж вживаних авто, – проєкт

7 березня 2023, 13:15Новини1099

Этот материал также доступен на русском

Переважна більшість ринку вживаних автомобілів наразі перебуває «у тіні»

  • Посилання скопійованоlink copied

Голова Податкового комітету Ради та інші депутати зареєстрували у парламенті законопроєкт № 9083, яким пропонується спростити перепродаж вживаних автомобілів.

Про це голова комітету Данило Гетманцев написав в телеграм-каналі.

«Разом із колегами вніс законопроєкт N9083, що передбачає дерегуляцію та детінізацію ринку торгівлі вживаними транспортними засобами», — написав Гетманцев.

«Скасування безглуздої державної реєстрації вживаних автомобілів торгуючою організацією на себе, навіть якщо вона їх купує як товар для подальшого перепродажу — стане запорукою для виведення з тіні ринку, розширення діяльності білих автотрейдерів та ліквідації схем, через які бюджет недоотримує податки», — додав голова комітету.

Згідно із пояснювальною запискою до законопроєкту, за результатами 2021 року обсяг державних реєстрацій нових автомобілів склав близько 100 тис., а вживаних — близько 1,7 млн. Водночас переважна більшість ринку вживаних автомобілів наразі перебуває «у тіні».

При цьому суб’єкти господарювання, які здійснюють торгівлю вживаними транспортними засобами, при викупі вживаного автомобіля з метою його подальшого перепродажу зобов’язані проводити обов’язкову державну реєстрацію придбаного автомобіля на себе, перш ніж мати можливість його перепродати кінцевому споживачу.

Крім того, суб’єкти господарювання, які скуповують вживані транспортні засоби для їх подальшого перепродажу, вимушені на кожний автомобіль двічі отримувати довідку з районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки про взяття транспортного засобу на військовий облік (зняття з військового обліку).

За кордоном
Вчора, 17:47 • Новини • За кордоном
Колізії та конфлікти
16 травня 2024, 15:55 • Новини • Колізії та конфлікти

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Перелік підстав евакуації авто є виключним

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Вивезення підприємств здійснюється у випадках, коли існує така логістична можливість без надмірної загрози для водіїв та залізничників

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Для бизнеса важно не иметь «открытой валютной позиции»

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Протягом одного року, до 1 вересня 2022 року, українці матимуть змогу відкрито заявити державі про свої реальні статки, зокрема про ті, з яких не було сплачено податки

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Значна увага ревізорів прикута до суб’єктів великого підприємництва, у яких обсяг можливих порушень та, відповідно, податкових донарахувань найбільший

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Чим прозоріша система, тим менше пільг й менше порушень