В Україні майже 3 тисячі компаній працюють з іноземним капіталом: де і в яких галузях їх найбільше

19 червня 2024, 11:00Новини57

З 24 лютого 2022 року по 30 квітня 2024 року в структурі власності 3570 юридичних осіб з’явилися бенефіціари або учасники із зарубіжних країн

  • Посилання скопійованоlink copied

Загальна виручка компаній з іноземними інвестиціями в Україні у 2023 році склала 189 млрд гривень. В Українському реєстрі зареєстровано трохи більше ніж 2,9 тис. таких компаній, йдеться в аналітиці R&D центру YouControl.

З 24 лютого 2022 року по 30 квітня 2024 року в структурі власності 3570 юридичних осіб з’явилися бенефіціари або учасники із зарубіжних країн. Крім того, в цей період було зареєстровано 2950 нових компаній з іноземним капіталом.

Компанії за регіонами

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців (ЄДР), у столиці зареєстровано 2903 компанії з іноземними інвестиціями. У Львівській області налічується близько 800 таких організацій.

Значні обсяги іноземних інвестицій у вигляді участі в статутному капіталі також спостерігаються в Одеській, Київській, Дніпропетровській та Харківській областях.

Галузевий розподіл

44% досліджуваних компаній з іноземними інвестиціями працюють у сфері оптової та роздрібної торгівлі, а також ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів. Іноземні інвестори також беруть активну участь у переробній промисловості, професійній, науковій та технічній діяльності, будівництві та нерухомості, транспортній сфері та IT.

З проаналізованих компаній п’ять перебувають у стадії банкрутства: чотири з бенефіціарами з Узбекистану і одна з бенефіціаром з Казахстану. Також 48 компаній перебувають у процесі припинення діяльності, з яких 14 були зареєстровані в період з лютого 2022 по квітень 2024 року. У 15 компаніях, що перебувають у стадії припинення діяльності, бенефіціарами є громадяни Узбекистану. 25 компаній із досліджуваного списку було ліквідовано, причому 17 із них припинили свою діяльність у 2023 році. Бенефіціарами семи з цих ліквідованих компаній були громадяни Угорщини.

За останні два роки понад 110 країн світу інвестували в українські фірми шляхом участі в статутному капіталі. У структурі власності 1500 українських компаній з’явилися інвестиції з Узбекистану. На другому місці за кількістю компаній з іноземними співвласниками перебуває Туреччина – 623 компанії, а на третьому місці Велика Британія з 619 компаніями з іноземними інвестиціями.

У період повномасштабної війни структура власників понад 500 компаній поповнилася представниками Казахстану. Співвласниками українських фірм також стали компанії та фізичні особи з так званих “офшорних зон”: Кіпру (205 компаній), Сейшельських островів (391), Маршаллових островів (111), Белізу (86) та інших. Серед європейських країн найактивнішими інвесторами були компанії та фізичні особи з Польщі (244) і Німеччини (182). Інвестиції зі США у вигляді вкладів у статутний капітал отримали 239 компаній.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону