Проекти та інновації

В Україні хочуть збільшити гарантовану суму відшкодування вкладів

2 червня 2021, 12:24Новини659

Законопроєктом передбачено збільшення гарантованої суми відшкодування коштів за вкладами з 200 тисяч гривень до 400 тисяч гривень вже з дня набрання чинності законом та до 31 грудня 2022 року.

  • Посилання скопійованоlink copied

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт № 5542−1, яким пропонується збільшення гарантованої суми відшкодування коштів за вкладами. Про це у телеграм-каналі написав один з авторів законопроєкту, голова податкового комітету ВР Данило Гетманцев, – повідомляє Мінфін.

«Як і обіцяв зареєстрували з колегами законопроєкт № 5542−1 про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення стабільності системи гарантування вкладів фізичних осіб», — написав голова податкового комітету.

Що пропонує змінити законопроєкт?

Законопроєктом передбачено збільшення гарантованої суми відшкодування коштів за вкладами з 200 тисяч гривень до 400 тисяч гривень вже з дня набрання чинності законом та до 31 грудня 2022 року. З 1 січня 2023 року — збільшення гарантованої суми до 600 тисяч гривень.

Нагадаємо, раніше у Фонді гарантування заявили, що підвищення гарантованої суми вкладів фізичних осіб можливе за двох умов: вирішення проблеми боргів Фонду гарантування перед державою та зміцнення банківської системи.

За перші чотири місяці 2021 року вкладники неплатоспроможних банків в межах гарантованої суми отримали 345,9 млн грн. У квітні виплати склали 26,2 млн грн.

За час свого існування Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) виплатив майже 95 млрд грн. Компенсації отримали два мільйони вкладників, які втратили особисті гроші через банкрутство банків.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі