В Україні фіксується рекордно низьке виробництво соняшникової олії

12 липня 2023, 17:46Новини331

Этот материал также доступен на русском

Зазначається, що ці тенденції можуть посилитися, оскільки переробники планують у липні-серпні переключитися на переробку насіння ріпаку

  • Посилання скопійованоlink copied

В Україні зафіксовано одразу два “антирекорди” з виробництва соняшникової олії – у червні поточного року та за підсумками 11 місяців 2022/23 маркетингового року (МР).

Про це повідомляє аналітичне агентство “АПК-Інформ”.

Так, у червні 2023 року виробництво соняшникової олії стало рекордно низьким через зупинення низкою заводів переробки соняшнику. Це сталося через зниження цін на соняшникову олію у квітні-травні.

У результаті, переробка соняшнику в червні продовжила тенденції падіння попереднього місяця і склала 88 тис. тонн, що на 21% нижче за травневий показник і є мінімальним місячним результатом з початку поточного сезону.

Крім того, за 11 місяців 2022/23 МР в Україні було перероблено близько 11,5 млн тонн насіння соняшнику. Це перевищило попередні очікування, оскільки склало +13% до 2021/22 МР. Проте це стало другим мінімальним показником для зазначеного періоду з 2016/17 МР (після показника червня в сезоні-2021/22), резюмували аналітики.

Зазначається, що ці тенденції можуть посилитися, оскільки переробники планують у липні-серпні переключитися на переробку насіння ріпаку. Причому, обсяги переробки цієї олійної в сезоні-2023/24 можуть зрости майже вдвічі.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро