Проблемні боргиЗверніть увагу

В Україні дозволили відключати населення від комунальних послуг за борги

26 серпня 2021, 13:49Новини519

Этот материал также доступен на русском

Тепер заборона відключати споживачів комунальних послуг у разі наявності заборгованості буде діяти тільки на період дії карантинних обмежень “червоного” рівня і протягом 30 днів після їх скасування.

  • Посилання скопійованоlink copied

За борги з комунальних послуг українцям знову відключатимуть світло, воду та газ. За повторне включення доведеться сплатити не тільки суму боргу, але і повторне підключення, – повідомляють Українські Новини з посиланням на видання ExPro.

Набрали чинності зміни до законодавства, якими скасовано заборону обмежувати надання житлово-комунальних послуг громадянам України в разі наявності заборгованості. Відповідні поправки були внесені законом “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення приєднання до електричних мереж”. Закон був підписаний президентом Володимиром Зеленським 19 серпня та набрав чинності на наступний день.

Серед іншого, документом внесені зміни в закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)”.

Зокрема, з нього виключений пункт про те, що на період дії карантину та протягом 30 днів із дня його скасування забороняється припинення або призупинення надання житлово-комунальних послуг громадянам України в разі їх несплати або оплати в неповному обсязі.

Згідно зі змінами, тепер заборона відключати споживачів комунальних послуг у разі наявності заборгованості буде діяти тільки на період дії карантинних обмежень “червоного” рівня і протягом 30 днів після їх скасування.

Водночас, як і раніше на час дії карантину, заборонено нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги, а також примусове виселення боржників по комуналці з належного їм житла під час примусового виконання рішень судів щодо стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги.

Щоб відновити подачу комунальних послуг у разі відключення, побутовим споживачам крім погашення заборгованості доведеться також сплатити послугу повторного підключення. Наприклад, в залежності від технічних умов і регіону витрати побутових споживачів на відключення від електроенергії за борги та повторного узгодження протоколу можуть становити від 600 до 2000 грн.

Як повідомляли Українські Новини, з 6 липня в Україні запрацювала автоматична система списання боргів.

Раніше Міністерство юстиції України наказом № 1061/5 від 23.03.2021 дозволило державним і приватним виконавцям накладати арешт на рахунки боржників за комунальні послуги, а банкам – автоматично списувати кошти з таких арештованих рахунків. Однак пізніше Міністерство юстиції України запевнило громадян, що з їх рахунків не будуть автоматично списуватися кошти, якщо вони заборгували за житлово-комунальні послуги або не сплатили штраф за перевищення швидкості.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Комунальне господарство

Статті • Банкрутство
У 2020 році київські комерційні комунальні підприємства уклали в системі Prozorro близько 4 тисяч договорів на загальну суму 17,2 млрд грн