В Україні близько 8 млн осіб не шукають роботу з різних причин, дефіцит працівників досягає 4,5 млн – Мінекономіки

8 листопада 2024, 12:00Новини144

Этот материал также доступен на русском

Дефіцит кадрів спостерігається у всіх сферах. Одне із пріоритетних завдань уряду – повернення на ринок праці економічно неактивних українців, яких всередині країни близько 8 млн осіб. Про це повідомила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна на Київському економічному міжнародному форумі 7 листопада, пише «Укрінформ». Деталі Дефіцит кадрів спостерігається у всіх сферах і це, згідно з опитуваннями, […]

  • Посилання скопійованоlink copied

Дефіцит кадрів спостерігається у всіх сферах. Одне із пріоритетних завдань уряду – повернення на ринок праці економічно неактивних українців, яких всередині країни близько 8 млн осіб.

Про це повідомила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна на Київському економічному міжнародному форумі 7 листопада, пише «Укрінформ».

Деталі

  • Дефіцит кадрів спостерігається у всіх сферах і це, згідно з опитуваннями, є головною проблемою бізнесу зараз, зазначила Бережна. За її словами, Мінекономіки проводило дослідження, яке показало, що Україні потрібно 4,5 млн додаткових працівників на ринку праці.
  • В Україні близько 8 млн осіб не шукають роботу з різних причин. Серед них – особи з інвалідністю, ветерани, які не знайшли себе на ринку праці, жінки, які не можуть поєднувати виконання сімейних і робочих обовʼязків, зазначила Бережна.
  • Уряд, громадський сектор, міжнародні партнери розробили та впровадили програми для стимулювання українців ставати більш конкурентоспроможними на ринку праці, сказала заступниця міністра економіки.

«Але враховуючи глобальний дефіцит кадрів на ринку, це крапля в морі. Тому нашим спільним завданням має стати збільшення програм, які допоможуть українцям бути більш конкурентоспроможними на ринку праці», – додала Бережна.

Контекст

За прогнозами МВФ, показник безробіття в Україні в 2024-му зменшиться з минулорічних 19,1% до 14,2%. Наступного року він прогнозується на рівні 12,7%.

Брак працівників стає ключовою перешкодою для ведення бізнесу, свідчать результати щомісячного опитування підприємств, яке ІЕД провів у вересні серед 473 промислових підприємств.

Дефіцит кадрів буде поглиблюватися через повномасштабну війну та спричинену нею міграцію. Одним із рішень може стати перекваліфікація різних соціально-демографічних груп, йдеться у дослідженні Deloitte Ukraine і Gradus Research. 45% опитаних жінок розглядають можливість отримати нову спеціальність, яка вважається чоловічою.

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні