В разі збоїв зв’язку під час проведення операцій банки завершуватимуть їх наступного дня

20 грудня 2022, 16:48Новини147

Набрала чинності постанова правління Нацбанку від 16 грудня 2022 р. № 244

  • Посилання скопійованоlink copied

Набрала чинності постанова правління Нацбанку «Про затвердження Положення про порядок дій щодо забезпечення здійснення безготівкових розрахунків, якщо немає засобів зв’язку для виконання міжбанківських платіжних операцій у національній валюті» від 16 грудня 2022 р. № 244, якою, зокрема, встановлено, що надавачі платіжних послуг у разі потреби виконання платіжних операцій користувачів платіжних послуг або власних зобов’язань під час порушень роботи його системи автоматизації та відсутності засобів зв’язку для виконання міжбанківських платіжних операцій у національній валюті протягом наступного операційного дня формує Реєстр платежів і доставляє (надсилає) його до Національного банку.

Національний банк виконує міжбанківську операцію на підставі Реєстру, отриманого від надавача платіжних послуг платника протягом операційного часу Національного банку, у той самий операційний день Національного банку.

Національний банк виконує міжбанківську операцію на підставі Реєстру, отриманого від надавача платіжних послуг платника після операційного часу Національного банку, не пізніше наступного операційного дня.

Надавач платіжних послуг у своєму обліку відображає операції за рахунком у Національному банку за датою операційного дня, зафіксованою у виписці Національного банку.

Надавач платіжних послуг отримувача операції за рахунками користувачів платіжних послуг відображає відповідно до встановлених ним правил, але не пізніше наступного операційного дня після дати виписки.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро