Колізії та конфлікти

В Одесі співробітник ТЦК заробив на ухилянтах мільйон доларів (ВІДЕО)

27 травня 2024, 17:07Новини587

Этот материал также доступен на русском

Загалом за цей час він “відкоригував” інформацію щодо 138 військовозобов’язаних – фіктивно робив їх непридатними для проходження військової служби

  • Посилання скопійованоlink copied

В Одесі, де раніше вже підозрювали у корупції колишнього керівника Одеського обласного ТЦК та СП Євгена Борисова, ДБР викрили нову багатомільйонну схему, яка ґрунтувалась на військовозобов’язаних, що хотіли уникнути призову на військову службу – посадовцеві вже повідомили про підозру.

Про це йдеться на сайті Державного бюро розслідувань.

В повідомленні зауважується, що працівникам ДБР вдалося викрити посадовця Приморського РТЦК та СП в місті Одеса, який займався організацією масштабного механізму заробітку на чоловіках, що хотіли уникнути мобілізації.

За повідомленням ДБР, ця протиправна схема діяла в Одеському центрі комплектування та соціальної підтримки з липня 2023 року. Саме з того часу начальник відділу почав несанкціоновано втручатися в роботу електронної бази реєстру військовозобов’язаних “Оберіг”.

Загалом за цей час він “відкоригував” інформацію щодо 138 військовозобов’язаних – фіктивно робив їх непридатними для проходження військової служби.

За надану “послугу” військовозобов’язані мали заплатити від 4,5 до 7 тис. доларів США – така схема, як зауважує ДБР, “…надавала змогу фігуранту заробити щонайменше мільйон доларів США”.

Наразі співробітники Державного бюро розслідувань встановили вже всіх осіб, що встигли “скористатись послугами” – частина ухилянтів вже виїхала за кордон. А ті, які ще залишились в Україні, при проведенні спільних заходів ДБР зі співробітниками РТЦК та СП були доставлені до центру комплектування для повторного оновлення даних з подальшою мобілізацією до війська.

Надалі встановлюватиметься також повне коло причетних до схеми осіб. Наразі представники ДБР вже провели 14 обшуків за місцем роботи та проживання фігуранта та учасників схеми – процесуальні дії продовжуються.

Самому ж організатору-посадовцю повідомили про підозру в несанкціонованому втручанні в роботу інформаційно-комунікаційних систем (ч. 5 ст. 361 КК України) – наразі вирішуватиметься питання стосовно обрання запобіжного заходу та подальшого відсторонення від посади.

Крім того, за відповідне порушення передбачається покарання до 15 років позбавлення волі.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?