Проекти та інновації

В monobank очікують сплеску шахрайства після впровадження open banking

27 вересня 2021, 12:57Новини650

Відкриття банками даних про клієнтів в межах реалізації концепції open banking (відкритий банкінг) розширить поле для фінансового шахрайства.

  • Посилання скопійованоlink copied

Відкриття банками даних про клієнтів в межах реалізації концепції open banking (відкритий банкінг) розширить поле для фінансового шахрайства. Таке побоювання висловив Олексій Путятін, заступник голови Універсал Банку і проектний менеджер monobank в ході конференції Global Payments Day, організованої асоціацією ЕМА, – пише Мінфін.

Бійтеся “розкатки”

«Однозначно з’являться додаткові ризики витоку даних, якими можуть скористатися шахраї для “розкатки” клієнтів банків», — зазначив банкір.

У кулуарах він пояснив «Мінфіну», що зловмисники можуть дізнатися, наприклад, що клієнт вчора платив картою в «Єві», їв в Макдональдсі, а на роботу сьогодні приїхав на Uber. Представившись службою безпеки банку і «викотивши» таку інформацію клієнту, зловмисники з великою ймовірністю зможуть отримати секретні дані для реалізації шахрайських дій.

Втім, колеги по дискусії були більш оптимістичні. Так, наприклад, Олена Сусідка, голова наглядової ради банку «Конкорд» відзначила, що шахрайство завжди було, є і буде і це не привід відмовлятися від відкриття даних. У свою чергу, Олександр Карпов, директор ЕМА зазначив, що з клієнтськими даними вже давно працюють не тільки банки.

Впровадження open banking передбачено нещодавно прийнятим Законом «Про платіжні послуги». На думку учасників ринку, активна реалізація цієї концепції станеться не раніше 2023 р

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі