Зверніть увагу

В IT стає тісно: що відбувається на ринку праці влітку

9 серпня 2023, 17:29Новини685

Зараз більшості українців значно легше знайти роботу, ніж минулого року, крім IT-фахівців

  • Посилання скопійованоlink copied

У липні 2023 року кількість пропозицій роботи сягнула майже 93,5 тис вакансій. Конкуренція шукачів, так само як і дефіцит кадрів, тримається на довоєнному рівні. Зараз більшості українців значно легше знайти роботу, ніж минулого року, крім IT-фахівців. Про це свідчать дані дослідження від Work.ua.

Суттєвих змін у п’ятірці областей-лідерів за кількістю пропозицій роботи не відбулось. Найбільше пропозицій можна знайти у Київській (30 058 вакансій), Дніпропетровській (8 993), Львівській (8 944), Одеській (6 753), та Харківській (3 467) областях.

Побільшало вакансій у Сумській, Івано-Франківській, Миколаївській та Полтавській областях.

Work.ua

У яких сферах зростає кількість вакансій

Перелік найпоширеніших посад залишається стабільний: продавець-консультант (7 803 вакансій), менеджер з продажу (6 466), водій (3 348), бухгалтер (3 195), кухар (3 194).

Найбільше зростання кількості вакансій помітно у категорії “Освіта та наука” – плюс 10%, до понад 4 тис вакансій. Також побільшало вакансій у категорії “Культура, музика, шоу-бізнес” – на 8%.

Також у списку опинились “Юриспруденція” (+6%), “Охорона, безпека” (+5%), “Страхування” (+4%), “Телекомунікації та зв’язок” (+3%), “Секретаріат, діловодство” (+3%), “Логістика, склад, ЗЕД” (+3%).

Work.ua

Загалом, продовжує відновлюватись бізнес, який займається виробництвом і відбудовою. Логістика і телекомунікації укріплюють зв’язки між бізнесами. В освіті починається підготовка до прийдешнього навчального періоду.

Найбільший приріст вакансій відбувся за посадами: офіс-менеджер (+42% до 173 вакансій), вчитель англійської (+14% до 789), оператор верстатів з програмним керуванням (+12% до 360) та монтажник-установник (+11% до 422).

Де найбільша конкуренція

Найвища конкуренція серед шукачів роботи спостерігається у Київській, Вінницькій, Харківській, Львівській та Сумській областях. Найнижча в Закарпатській, Чернівецькій, Тернопільській, Черкаській та Івано-Франківській області.

Найбільша конкуренція утримується за посадами диджитал-фахівців переважно у сфері IT: javascript-програміст, програміст Java, Python-програміст, а також копірайтер, спеціаліст чата та відеомонтажер.

До прикладу, охочих працювати за посадами верстальник та Front-end програміст у понад 30 разів більше.

А от найнижча конкуренція більш ніж в 10 разів по ринку за посадами медичних фахівців: гастроентеролог, ендокринолог, кардіолог, а також завідуючий аптекою та виробничих спеціалістів – технолог кондитерського виробництва, складач поїздів, рихтувальник, автослюсар.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Банкіри завжди радять людям розглянути інші варіанти перед поданням заяви на банкрутство

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Одним із найпоширеніших наслідків банкрутства для юридичної особи являється відсутність можливості контролю над власною компанією та вимушене припинення її діяльності

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Юристи визнають, що кредитні боржники рідко виграють у судах

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Заява про призупинення сплати грошового зобов’язання підписується позичальником власноручно або шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису