За кордоном

В Ісландії почав вивергатися небезпечний вулкан

19 грудня 2023, 14:17Новини109

Этот материал также доступен на русском

Минулого місяця через цей вулкан евакуювали майже 4000 людей

  • Посилання скопійованоlink copied

На південному заході Ісландії після декількох тижнів затишшя почав вивергатися вулкан. Він викинув лаву та дим на величезну територію, погрожуючи сусідньому місту. Про це повідомляє Reuters.

Нагадаємо, побоюючись серйозного виверження на півострові Рейк’янес, місцева влада минулого місяця евакуювала майже 4000 жителів рибальського містечка Гріндавік і закрила довколишній геотермальний курорт Блакитна лагуна.

“Попередження: виверження почалося на північ від Гріндавіка біля Хагафелла”,- повідомило Метеорологічне бюро на своєму веб-сайті. Фахівці відзначили, що виверження почалося всього за декілька кілометраів від міста, а тріщини в землі тягнулися в бік села, розташованого приблизно за 40 км від столиці Ісландії Рейк’явіка.

Як повідомляється, прилеглий до Рейк’явіку Міжнародний аеропорт Кеблавік залишився відкритим, хоча і з численними затримками як прильоту, так і вильоту.

На відео видно розплавлені породи, що ефектно вивергаються з тріщин в землі, їх яскраво-жовті і помаранчеві кольори різко контрастували з темним нічним небом.

“Сейсмічна активність разом з вимірами за допомогою GPS-пристроїв вказують на те, що магма рухається на південний захід і виверження може продовжитися в напрямку Гріндавіка”,- заявили в метеорологічному бюро Ісландії.

За даними фахівців, за секунду викидається від 100 до 200 кубічних метрів лави, що в кілька разів більше, ніж при попередніх виверженнях в цьому районі.

Зверніть увагу
Сьогодні, 10:17 • Новини • Зверніть увагу
За кордоном
17 травня 2024, 17:47 • Новини • За кордоном

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення