За кордоном

В Європейському центробанку розкритикували біткоїн-ETF й назвали його «новим вбранням голого короля»

23 лютого 2024, 17:17Новини167

Этот материал также доступен на русском

Біткоїн непридатний як інвестиція, оскільки не генерує жодного грошового потоку і дивідендів

  • Посилання скопійованоlink copied

В Європейському центробанку назвали «схвалення біткоїн-ETF — новим вбранням голого короля» й розкритикували цей інструмент для інвестицій.

Про це пишуть у блозі на сторінці ЄЦБ голова підрозділу ринкової інфраструктури та платежів ЄЦБ Ульріх Біндсайл та радник того ж підрозділу Юрген Шааф.

Представники регулятора підтвердили свою позицію боротьби з криптовалютами, попри схвалення подібних інструментів іноземними регуляторами.

Автори не згодні з твердженням, що схвалення біткоїн-ETF у США вказує на безпеку інвестицій у біткоїн і що його ралі є «доказом тріумфу, який неможливо зупинити». Керівники ЄЦБ визнають той факт, що очікування спотового схвалення ETF призвело до зростання ціни біткоїна, але вони вважають, що це може виявитися «швидкоплинним сплеском емоцій».

У ЄЦБ цитують пост від 2022 року, в якому стверджується, що біткоїн не зміг виконати свою початкову обіцянку стати глобальною децентралізованою цифровою валютою. На їхню думку, біткоїн також непридатний і як інвестиція, оскільки не генерує жодного грошового потоку і дивідендів, не може використовуватися продуктивно, не приносить соціальної вигоди та не має суб’єктивних переваг, заснованих на його видатних можливостях.

«З погляду інтересів суспільства, відновлення циклу злетів і падінь біткоїна — жахлива перспектива. Супутні збитки будуть величезними, включно зі шкодою навколишньому середовищу і кінцевим перерозподілом багатства коштом недостатньо досвідчених людей», — пишуть банкіри.

Нагадаємо, що у січні SEC після 10 років зволікань таки дозволили спотовий біткоїн-ETF, після чого ціна першої криптовалюти почала зростати.

Джерело: Мінфін

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму