В «червоних» карантинних зонах не відключатимуть боржників від електроенергії

15 вересня 2021, 13:45Новини358

Этот материал также доступен на русском

На цьому наголосили в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

  • Посилання скопійованоlink copied

Електропостачальникам та операторам систем розподілу забороняється припиняти постачання електричної енергії побутовим споживачам, електроустановки яких розташовані на території регіонів України, на яких установлений «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення коронавірусної хвороби COVID-19.

На цьому наголосили в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), – повідомляє Україна Комунальна.

«Звертаємо увагу учасників роздрібного ринку електричної енергії, що 20 серпня 2021 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури приєднання до електричних мереж». Законом внесені зміни до розділу II «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)»», — йдеться в повідомленні.

Незважаючи на те, що Законом було скасовано заборону на припинення надання житлово-комунальних послуг громадянам України у разі їх не оплати або оплати не в повному обсязі, розділ II закону доповнено пунктом 3¹, яким встановлено, що на території України, там, де установлений «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), на період дії «червоного» рівня епідемічної небезпеки та протягом 30 днів з дня його скасування забороняється припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг громадянам України у разі їх не оплати або оплати не в повному обсязі.

Дана норма стосується виключно побутових споживачів.

Попри заборону, ще до завершення 30 днів з дня скасування «червоного» рівня епідемічної небезпеки постачальникам універсальних послуг дозволено розпочинати процедуру припинення електропостачання споживачам.

Зокрема можна буде оформляти та направляти побутовому споживачу попередження про припинення постачання електричної енергії за заборгованість за спожиту електричну енергію, а також надавати оператору системи розподілу звернення щодо необхідності здійснення припинення електроживлення електроустановки відповідного споживача.

Водночас у відповідному попередженні та зверненні має бути зазначено, що електропостачання побутовому споживачу буде припинено після завершення 30 днів з дня скасування «червоного» рівня епідемічної небезпеки.

Крім того, підкреслили в НКРЕКП, якщо споживача раніше було відключено від електрики за борги, то навіть за умови оголошення «червоної» карантинної зони такий споживач залишатиметься без електроенергії і надалі.

«Звертаємо увагу, що встановлення «червоного» рівня епідемічної небезпеки не є підставою для відновлення електроживлення електроустановки побутового споживача без усунення споживачем допущеного порушення (зокрема оплати заборгованості)», — зазначили в НКРЕКП.

Але відновлення електропостачання має відбуватися в день погашення боргу.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Комунальне господарство

Статті • Банкрутство
У 2020 році київські комерційні комунальні підприємства уклали в системі Prozorro близько 4 тисяч договорів на загальну суму 17,2 млрд грн

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки

Енергетика

Статті • Банкрутство
Обслуговування квартири коштуватиме на 10 — 20% дешевше, якщо будинок отримає грант на енергомодернізацію. Як це здійснити?