В Альфа Банку запевнили, що план докапіталізації банку на $1 млрд не є «купівлею індульгенції» для Фрідмана

22 вересня 2022, 14:45Новини79

Этот материал также доступен на русском

Банк залишається операційно прибутковим, а його збитки пов’язані із додатковим резервуванням

  • Посилання скопійованоlink copied

Глава наглядової ради Альфа Банку Україна запевнив, що план докапіталізації банку на $1 млрд не пов’язаний зі спробами російського олігарха Михайла Фрідмана вийти з-під санкцій.

У наглядовій раді Альфа Банку заявили, що сума запропонованої докапіталізації фінустанови $1 млрд включає можливі $500-600 млн на дотримання нормативу адекватності капіталу в 2023 році.

На цьому наголосив голова наглядової ради Роман Шпек, передає Інтерфакс-Україна.

“За нашими спостереженнями та оцінками ситуації у клієнтів, Альфа-Банк Україна може знадобитися $500-600 млн протягом наступного року для підтримки стабільно високих нормативів адекватності капіталу. Але все залежить від розвитку ситуації на фронті, стану економіки, доходів українців, стану активів клієнтів», – заявив Шпек.

Водночас він зазначив, що банк залишається операційно прибутковим, а його збитки пов’язані із додатковим резервуванням. У разі покращення ситуації та розформування резервів сьогоднішні кошти на підтримку капіталу можуть бути у майбутньому також спрямовані на кредитування.

«Нас визнали системно важливим, і ми хочемо залишитися системно важливим і у повоєнному відновленні країни та її економіки. А для того, щоб кредитувати, потрібний капітал, а не лише технічна відповідність нормативам», — зазначив Шпек.

На його думку, проблема доформування резервів і дотримання нормативу достатності капіталу через розв’язану РФ повномасштабну війну постане перед більшістю банків в Україні.

Також Шпек зазначив, що у разі докапіталізації банку на $1 млрд, він зможе взяти участь у фінансуванні пріоритетних проектів, встановлених урядом.

Він спростував, що ключовою метою докапіталізації є зняття санкцій із акціонерів банку. “Розмови про “купівлю індульгенції” не мають жодних підстав”, – сказав Шпек.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Банкрутство банків

Статті • Банкрутство
І про кого воліють «забути» в Офісі Генпрокурора

Банкрутство банків

Статті • Банкрутство
У 2014-2017 роках судів по скасуванню результатів конкурсу фактично не було, тому що недобросовісні позичальники могли домовитися з недобросовісними біржами про результати торгів

Банкрутство банків

Статті • Банкрутство
Якщо для боржників їх кредит – це можливість збагатитися, то для платників податків та банків це суттєва проблема.