В “Альфа-Банку” шукають, кому передати права за акціями Фрідмана та Авена

21 березня 2022, 12:59Новини294

Этот материал также доступен на русском

Одразу після початку військової агресії Росії Євросоюз запровадив санкції проти російських олігархів Михайла Фрідмана та Пьотра Авена. Їм належать відповідно 32,86% та 19,2% акцій українського банку.

  • Посилання скопійованоlink copied

В українському “Альфа-Банку” триває пошук довіреної особи, яка має отримати права за акціями Михайла Фрідмана та Пьотра Авена. Національний банк України позбавив цих акціонерів прав голосу. Про це повідомляє “Економічна правда” з посиланням на пресслужбу “Альфа-Банку”.

“Зараз, відповідно до законодавства, “Альфа-Банк Україна” має узгодити з Національним Банком довірену особу, якій передається право голосу щодо акцій підсанкційних акціонерів та право будь-яким чином брати участь в управлінні банком. Наразі йде процес узгодження та розгляду кандидатур на роль довіреної особи”, – відповіли там.

У банку наголошують, що блокування права голосу Фрідмана та Авена ніяк не вплинуло на операційну роботу банку. Правління та наглядова рада продовжують виконувати свої функції, а топ-менеджмент робить все можливе, аби врегулювати питання щодо відповідності акціонерів банку вимогам українського законодавства.

Зазначимо, що одразу після початку військової агресії Росії Євросоюз запровадив санкції проти російських олігархів Михайла Фрідмана та Пьотра Авена. Їм належать відповідно 32,86% та 19,2% акцій українського банку.

В НБУ зазначили, що співвласники українського банку більше не відповідають вимогам українського законодавства щодо бездоганної репутації та заблокували їхні права голосу.

Відповідно до законодавства, у разі, якщо акціонери банку більше не відповідають вимогам щодо бездоганної ділової репутації, їхні права голосу у банку блокуються та передаються уповноваженій особі. Останню має погодити регулятор.

Поки права акціонерів будуть в уповноважених осіб, “Альфа-Банк” має вирішити проблему відповідності реальних акціонерів (тобто Фрідмана та Авена) законодавству.

Це можна зробити шляхом продажу або передачі акцій Фрідмана та Авена особам, проти яких не запроваджено санкції.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога