Уряд затвердив порядок скасування реєстрації ліків із росії та білорусі

24 серпня 2022, 18:52Новини207

Этот материал также доступен на русском

МОЗ ухвалює рішення про тимчасову або повну заборону застосування лікарського засобу.

  • Посилання скопійованоlink copied

Кабінет Міністрів України затвердив критерії скасування реєстрації лікарських засобів із росії та білорусі.

Відповідна постанова опублікована на сайті уряду, зазначає Finance.ua.

Відповідно до змін порядку держреєстрації/перереєстрації лікарських засобів Міністерство охорони здоров’я може повністю або тимчасово заборонити застосування лікарських засобів шляхом припинення дії реєстраційного посвідчення без повернення збору за його держреєстрацію в разі:

  • якщо заявник/власник цього посвідчення прямо чи опосередковано пов’язаний із суб’єктами господарювання, які провадять пряму чи опосередковану діяльність з виробництва лікарських засобів на території держави-агресора (рф) чи білорусі;
  • або після 23 лютого 2022 р. здійснювали угоди щодо участі хоча б на одному з етапів виробництва лікарського засобу або АФІ підприємством, розташованим на території цих держав.

Також реєстрацію можуть скасувати, якщо власник реєстраційного свідоцтва надавав у користування підприємству, розташованому на території рф або білорусі, фармацевтичні матеріальні засоби або нематеріальні активи, або пов’язані з ними патенти, дозволи, ліцензії, реєстраційні посвідчення, права та інші документи, необхідні для виробництва ліків та АФІ.

У разі встановлення таких фактів МОЗ ухвалює рішення про тимчасову або повну заборону застосування лікарського засобу. Водночас рішення про повну заборону препарату приймається не раніше як через три місяці після ухвалення рішення про тимчасове зупинення дії реєстраційного посвідчення.

Також МОЗ може відмовити в держреєстрації ліків, якщо експертиза реєстраційних матеріалів виявить, що хоча б один з етапів виробництва препарату здійснюють підприємства на території росії або білорусі.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні