Зверніть увагу

Уряд затвердив порядок перевірки щодо покупця землі з боку нотаріусів

17 червня 2021, 10:59Новини167

Майже завершено формування нормативно-правової бази, необхідної для запуску ринку землі

  • Посилання скопійованоlink copied

Кабінет міністрів затвердив порядок перевірки щодо покупця землі з боку нотаріусів, зокрема перевірки щодо наявної у покупця землі, для запобігання перевищення встановлених лімітів. Таким чином уряд фактично завершив формування базової нормативно-правової бази для запуску ринку землі 1 липня 2021 року. Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства.

«Без цієї постанови було б неможливо повноцінно з 1 липня запустити роботу ринку землі. Тепер уряд фактично завершив формування базової нормативно-правової бази для цього. Українці зможуть у конституційний спосіб реалізовувати своє право на вільне розпоряджання своєю власністю», – зазначив міністр агрополітики Роман Лещенко.

Затверджений порядок містить чітку послідовність дій нотаріуса щодо перевірки покупців земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Зокрема, вона включатиме:

  • встановлення особи набувача;
  • кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи;
  • перевірку застосовування санкцій;
  • перевірку віднесення набувача до переліку осіб, пов’язаних із провадженням терористичної діяльності;
  • визначення загальної площі земельних ділянок сільгосппризначення, які є у власності набувача.

Для перевірки використовуватимуть дані Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Державного земельного кадастру та Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Здійснюватиме її орган, який реалізує державний контроль за використанням та охороною земель.

«Таким чином, на сьогодні вже маємо достатньо сформовану законодавчу базу, що забезпечить повноцінне функціонування обігу земель сільськогосподарського призначення вже з 1 липня 2021 року» – наголосив Міністр.

Однак, зазначається, що Верховна Рада ще має ухвалити у другому читанні та в цілому низку законопроєктів.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні