Уряд закликали спростити держрегулювання для продавців алкоголю та тютюну

22 липня 2023, 15:14Новини169

Термін отримання ліцензії скоротять з 10 днів до 1 дня

  • Посилання скопійованоlink copied

Спростити держрегулювання для продавців алкоголю та тютюну — таке рішення ухвалила МРГ з дерегуляції за результатами чергового засідання 21 липня 2023 року.

Що саме рекомендують оптимізувати?

Цифровізувати отримання ліцензій на оптову та роздрібну торгівлю алкогольними та тютюновими виробами і електронними сигаретами. Подавати заявки на ліцензію стане можливим через Дію. Термін отримання ліцензії скоротять з 10 днів до 1 дня.

Коли це запроваджуватимуть – врахують ризики нелегальної торгівлі та незаконних ліцензій.

Крім того, на засіданні Міжвідомчої робочої групи з дерегуляції вирішили додатково опрацювати доцільність складання актів виконаних робіт для підприємців.

Раніше практика, притаманна лише пострадянським країнам, спричиняла незручності у документообігу із іноземними країнами та вимагала витрат на підготовку зайвої документації. Згідно з оцінками CASE Україна на 2021 рік, наша економіка щороку втрачала до 34 млрд грн або 0,6% ВВП через цю вимогу.

Це було перше засідання МРГ щодо розгляду регуляторних інструментів, якими опікується Міністерство фінансів. Частину дозволів та ліцензій опрацюють на наступній зустрічі.

Зокрема, буде винесено питання щодо спрощення діяльності малих виробників пива та інших ферментованих напоїв. Своє рішення щодо цього МРГ ухвалила у відповідь на запит, який Уряд отримав від профільної асоціації виробників.

  1. Дерегуляційна реформа дозволить реалізувати такі затребувані бізнесом ініціативи:
  2. Зниження акцизної ставки на 50%;
  3. Скасування обов’язкового ліцензування оптової торгівлі пивом для малих виробників;
  4. Встановлення необмеженого строку дії ліцензії тощо.

Нагадаємо, що ринок українських ферментованих напоїв сектор «Регуляторна політика» BRDO досліджував у 2020 році, а також проводив численні консультації з пивоварами. За результатами аналізу ми створили Зелену книгу «Аналіз ринку ферментованих алкогольних напоїв».

Загалом на засіданні робочої групи було переглянуто 45 регуляторних інструментів у сфері компетенції Мінфіну. 30 з них вирішили оптимізувати.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні