Уряд встановив механізм розрахунку розміру плати за незалежну верифікацію звіту з енергоаудиту у разі вимоги замовника

19 липня 2023, 09:00Новини56

Этот материал также доступен на русском

Розмір плати визначається Урядом і відтепер становить 2 відсотки від вартості проведення енергоаудиту, визначеної відповідно до договору, але не менш як 2 тис. грн та не більш як 25 тис. гривень.

  • Посилання скопійованоlink copied

Уряд встановив механізм розрахунку розміру плати за незалежну верифікацію звіту з енергоаудиту у разі вимоги замовника. Відповідну постанову Кабінету Міністрів України було розроблено Держенергоефективності спільно із Мінінфраструктури, виконуючи вимогу Закону України «Про енергетичну ефективність».

Згідно із зазначеним законом Держенергоефективності здійснює незалежний моніторинг витягів із звітів з енергоаудиту. Якщо вони не відповідають вимогам законодавства, Агентство проводить незалежну верифікацію цих звітів.

Водночас законом передбачено, що незалежна верифікація зазначених звітів може здійснюватися на вимогу замовника енергоаудиту на платній основі.

Розмір плати визначається Урядом і відтепер становить 2 відсотки від вартості проведення енергоаудиту, визначеної відповідно до договору, але не менш як 2 тис. грн та не більш як 25 тис. гривень.

«Енергоаудит є відомим в ЄС та усьому світі інструментом для аналізу енерговитрат у будівлях, на підприємствах, об’єктах. Від правильно проведеного енергоаудиту залежить, наскільки результативними будуть подальші енергоефективні заходи та майбутня економія енергії й коштів. Тому моніторинг і верифікація є важливими, щоб забезпечити високу якість енергоаудитів в країні», – прокоментувала Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва.

Довідково:

Чому моніторинг та верифікація звітів з енергоаудиту важливі?

Відповідно до Закону України «Про енергетичну ефективність»:

  • якщо за результатами незалежної верифікації звітів з енергоаудитів виявлено, що звіти не відповідають вимогам законодавства, Агентство інформує енергоаудитора про необхідність приведення звіту з енергоаудиту, витягу із звіту у відповідність із вимогами законодавства, разом із зауваженнями.
  • Енергоаудитор зобов’язаний протягом 15 робочих днів усунути надані зауваження та направити виправлений звіт з енергоаудиту для повторної незалежної верифікації.
  • Якщо повторну незалежну верифікацію звіту з енергоаудиту не пройдено, Агентство надсилає енергоаудитору повідомлення про те, що в разі повторного порушення законодавства відповідну інформацію буде передано кваліфікаційним організаціям для прийняття рішень відповідно до порядку підтвердження кваліфікації осіб, які мають намір провадити діяльність із здійснення енергетичних аудитів.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро